سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

جشن شکوفه های انقلاب، فرصتی برای شناخت آینده سازان صنعت نفت ایران

استفاده از نیروهای فرهیخته و با انگیزه، همواره به عنوان یکی از الزامات و تعهدات صنعت نفت کشورمان مطرح بوده است و از همین رو مدیریت منابع انسانی این شرکت به همراه دیگر نهادهای ذیربط، همواره نگاه خاصی به اصل نخبه پروری داشته اند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، دومین شرکت بزرگ نفتی جهان علاوه بر تدوین برنامه های جامع برای جذب نخبگان دانشگاهی، برنامه ریزی مدونی را نیز برای پرورش استعداد و ارتقای انگیزه فعالیت های علمی و اجتماعی در میان آینده سازان صنعت نفت در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آن ها می توان به برگزاری اردوهای تابستانی و مراسم تجلیل از فرهیختگان و نخبگان علمی صنعت نفت در آیین “جشن شکوفه های انقلاب” اشاره کرد.

برآوردها حاکی از این مطلب است که حضور کودکان و نوجوانان نخبه خانواده بزرگ صنعت نفت، در آیین سالانه “جشن شکوفه های انقلاب” به صورت امری ثابت در آمده است که همین امر گواهی است بر موفقیت برنامه هایی از این دست بر ارتقای انگیزه آنان؛ کودکان و نوجوانانی که ضمن آشنایی با اساس و جانمایه صنعت نفت، گام های استواری را در مسیر تحکیم توانمندی های علمی خود بر می دارند و در آینده ای نه چندان دور، عضوی از خانواده صنعت نفت خواهند شد.

بنابراین گزارش، آیین سالانه جشن شکوفه های انقلاب که به همت روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران، شامگاه پنج شنبه گذشته (۲۸ مهرماه) برگزار شد، به عنوان تلاشی در جهت حفظ انگیزه تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان بازخوردهای قابل توجهی داشته است؛ به طوری که بسیاری از مدعوین، برگزاری این مراسم را به عنوان یکی از موثرترین راه های تشویق فرزندان صنعت نفت در راستای کسب علم می دانند.

شقایق پیرمرادیان، دانش آموز کلاس پنجم که سابقه ۴ بار حضور در جشن شکوفه های انقلاب را دارد در این باره می گوید: برگزاری این جشن و ارایه برنامه های شاد و مفرح دلیل خوبی برای تلاش بیشتر در زمینه های مختلف تحصیلی است تا بار دیگر شانس حضور در این جشن سالانه را داشته باشیم.

وی در عین حال علاقمند است که سبک و سیاق برنامه ها در سال های مختلف متفاوت باشد و جهت متنوع کردن برنامه ها، از هنرمندان مختلفی در این زمینه استفاده شود.

پیرمرادیان که پدرش به عنوان مسئول بخش شیمی حفاری در مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران فعالیت می کند، ادامه می دهد: زمینه شغلی پدرم مرا برای حضور در صنعت نفت ترغیب کرده و تلاش می کنم تا با جدیت در تحصیل، بتوانم در شرکت ملی نفت ایران استخدام شود و در آینده صنعت نفت کشورمان مفید باشم.

زهرا انتظامی، مادر مهدی (پسری در حال تحصیل در مقطع  راهنمایی؛که توانسته است معدل۲۰ را در سال دوم راهنمایی کسب کند) و مهشید صفایی (کلاس چهارم، معدل ۲۰) نیز می گوید: برگزاری این جشن، تاثیر مطلوبی در روحیه فرزندانم داشته و انگیزه آنان را برای تحصیل بیشتر کرده است؛ به طوری که فرزندانم تاکنون موفقیت های تحصیلی قابل توجهی کسب کرده اند.

وی در عین حال اظهار می دارد که این برنامه هم برای بچه ها و هم برای والدین آن ها اهمیت دارد و می تواند مفید باشد؛ چراکه والدین را نسبت به موفقیت های تحصیلی فرزندانشان حساس تر می کند.

انتظامی ادامه می دهد: برنامه های در نظر گرفته شده در این مراسم باید طوری باشد تا روحیه رقابت را در میدان دانش آموزان و دانشجویان تقویت کند و با گنجاندن مسابقات هیجان انگیز و علمی، زمینه های لازم برای حضور در رقابت های سالم را برایشان فراهم کند.

خانم ایران پور نیز درباره موفقیت های تحصیلی فرزندش می گوید: فرزندم تمام سال در انتظار برگزاری جشن شکوفه ها است که این امر نشان از اهمیت و تاثیرگذاری این برنامه دارد.

وی به برگزاری اردوهای تابستانی به عنوان یکی دیگر از فعالیت های موثر شرکت ملی نفت ایران اشاره می کند و می گوید: برگزاری این اردوها در قالب زمان مشخص یک تا ۱٫۵ ماه، علاوه بر ایجاد انگیزه بیشتر می تواند عاملی در جهت شناسایی توانمندی های فرزندان صنعت نفت باشد؛ چراکه در صورت احراز موفقیت های ورزشی، امکان انتخاب شدن آن ها برای فدراسیون های مختلف و آموزش مستمر وجود دارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۵:۴۴۳۹۹ بازدید