سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ EN

راهنمای استقرار و توسعه نظام بهداشت، ایمنی و محیط زیست – HSE

 

پیشگفتار

صنعت نفت به عنوان طلایه دار فعالیت های صنعتی با استفاده از تکنولو‍ژی های نوین، همواره به حفظ و صیانت نیروی انسانی متخصص خویش اهمیت داده و از هیچ تلاشی در این راستا مضایقه ننموده است. حضور واحدهای ایمنی، آتش نشانی و بهداشت فعال در تمام صنعت نفت از شروع فعالیت های نمونه های از حضور دائمی این تفکر در مدیریت ارشد صنعت نفت می باشد.

در پایان دهه هفتاد و همزمان با جهش آغاز شده در صنعت نفت، ضرورت های استفاده از علوم نوین در مدیریت و کنترل سیستماتیک مخاطرات این صنعت، مدیران ارشد را بر آن داشته تا ماموریت ویژه ای را جهت بررسی نظام های مدیریت موجود در سطح بین المللی و انتخاب بهترین سیستم برای اجرا در صنعت نفت تعریف نمایند که نهایتاً پس از بررسی های بعمل آمده نظام مدیریتHSE  به عنوان یک الگوی کامل در صنعت نفت شناسایی و معرفی شد….

اهداف و دیدگاهها

هدف از تدوین کتابچه راهنمایی نظام مدیریت بهداشت،ایمنی و محیط زیست(HSE-MS) عبارت است از :

–         دقت نظر در مسائل مرتبط با مباحث بهداشت،ایمنی و محیط زیست(HSE) در مستنداتی واحد.

–         برقراری ارتباط میان فعالیت های اکتشاف،تولید،فرآورش و توزیع نفت و گاز در سراسر جهان.

–         جامعیت کافی جهت ایجاد تطابق میان شرکت های مختلف و فرهنگ حاکم بر آن ها.

–         قابلیت شناسایی و استفاده از پیمانکاران اصلی و فرعی.

–         تسهیل ارزیابی عملیات بر اساس یک استاندارد بین المللی مناسب.

این کتابچه راهنما،عناصر اساسی و ضروری جهت توسعه، اجراء و نگهداری نظام مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست را تشریح می کند. این راهنما الزامات عملکرد خاصی را تعیین نمی کند، بلکه توصیه می نماید که شرکتها خط مشی و اهداف خود را تدوین نموده،تا در قالب آنها اطلاعاتی در باره خطرات بالقوه و اثرات سوء زیست محیطی ناشی از عملیات بدست آورند.

این سند ممکن است بعنوان یک الگو مورد استفاده هر شرکت پیمانکاری و یا عملیاتی قرار گیرد تا این اطمینان برای شرکت و سایرین (قانون گذاران ، همسایگان، شرکا ، مشتریان و بیمه گذاران)حاصل شود که سازمان از خط مشی و اهداف بهداشت،ایمنی و محیط زیست تبعیت می نماید…

دانلود فایل «راهنمای استقرار و توسعه نظام بهداشت، ایمنی و محیط زیست» بصورت pdf

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۳۵۲,۹۶۱ بازدید