سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

دکل ۵۲ فتح پس از ۱۵ سال کار مستمر، بازسازی شد

مدیر بازسازی دستگاه ها و تجهیزات حفاری شرکت ملی حفاری ایران از بازسازی کامل دستگاه حفاری سنگین خشکی ۵۲ فتح به همت متخصصان داخلی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران،عبدالعلی مطهری؛مدیر بازسازی دستگاه ها و تجهیزات حفاری با بیان اینکه  دستگاه حفاری ۵۲ فتح به مدت ۱۵ سال تعمیر اساسی نشده بود افزود: در بازسازی این دستگاه که به همت بخش خصوصی در اهواز صورت گرفت دراورکس، پمپ گل، سازه، ژنراتورها و دیگر تجهیزات دستگاه بازسازی کامل شد.

وی با اشاره به این که دستگاه ۵۲ فتح دارای ۲ هزار اسب بخار توان و ظرفیت یک میلیون پوند است، افزود: این دستگاه هم اکنون همانند یک دستگاه جدید در یکی از میدان های نفتی تحت سرپرستی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب روی لوکیشن قرار گرفته و آماده عملیات است.

مطهری اظهارداشت: مراحل بازسازی این دستگاه به طور کامل با استفاده از منابع داخلی انجام شده و حداقل تا پنج سال آینده بدون وقفه و نیاز به تعمیر در اجرای پروژه های حفاری بکار گیری می شود.

مدیر بازسازی دستگاه ها و تجهیزات حفاری شرکت ملی حفاری ایران با اشاره این که دستگاه پیش گفته ساخت کشورهای غربی است، گفت: قیمت خرید این دستگاه در شرایط کنونی بین ۳۵ تا ۴۰ میلیون دلار است که با استفاده از توانمندی های داخلی با حدود یک دهم این مبلغ بازسازی کامل و به روز شده است.

بر اساس این گزارش، شرکت ملی حفاری ایران یکی از شرکت های بالادستی تابع شرکت ملی نفت ایران است که در ۳۲ سال عمر خود فعالیت وسیعی در زمینه بومی سازی صنعت حفاری در کشور داشته و افزون بر ساخت ۴ دستگاه حفاری بیش از ۱۷ هزار قطعه و تجهیزات کاربردی پر مصرف را بومی سازی کرده است

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۰۴۴۹۹ بازدید