سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ EN

صادرات روزانه بیش از ۵۵۰ هزار بشکه نفت خام توسط شرکت کارون

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون از صادرات روزانه بیش از ۵۵۰ هزار بشکه نفت خام توسط این شرکت درهفت ماهه اول سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران،به نقل از روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون ،محسن دهان زاده گفت:طی هفت ماهه سال جاری بطور میانگین روزانه حدود یک میلیون و ۴۰هزار بشکه نفت خام در شرکت کارون تولید شده است که بیش از نیمی از آن جهت صادرات به پایانه صادراتی خارگ ارسال شده است.

وی افزود:با احتساب به این میزان حدود ۵۴درصد از نفت تولیدی بزرگترین شرکت بهره بردار نفت و گاز کشور به پایانه صادراتی خارگ ارسال گردیده است.

دهان زاده تصریح کرد: :همچنین۴۶درصد از نفت تولیدی شرکت کارون جهت مصارف داخلی به پالایشگاه های تهران و آبادان ارسال شده است.

وی سهم پالایشگاه تهران از نفت خام تولیدی شرکت کارون را بیش از ۳۷۰هزار بشکه در روز عنوان کرد و گفت:پالایشگاه آبادان نیز بطور متوسط طی هفت ماه گذشته ۱۱۵هزار بشکه نفت از شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون دریافت نموده است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون در پایان یادآور شد:این شرکت در گستره ای به وسعت ۱۱هزار کیلومتر مربع با مرکزیت شهر اهواز، ۳۰درصد از نفت تولیدی کشور را از میدان های نفتی اهواز،آبتیمور،آزادگان،منصوری،رامین و یک حلقه چاه میدان نفتی دارخوین استحصال و پس از فرآورش در ۷مجتمع صنعتی به مبادی مصرف ارسال می نماید.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۰۴۳۱۷ بازدید