سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ EN

حفاری در میدان آزادگان از برنامه زمانبندی جلوتر است

حفاری در میدان آزادگان از برنامه زمانبندی جلوتر است/۲ دکل پیشرفته ملی حفاری در دشت آزادگان

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران گفت: هم اکنون عملیات حفاری در میدان نفتی آزادگان با استفاده از دستگاه حفاری ۸۸ و ۶۵ فتح جلوتر از برنامه زمانبندی در حال اجراست.

ناصر قلی پور؛ مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران از پیشرفت زودتر از برنامه پروژه حفاری در میدان آزادگان خبر داد و گفت: حفاری ۲۲ حلقه چاه توسعه ای و ۲ حلقه چاه تعمیری در این میدان به عهده شرکت ملی حفاری ایران است.

قلی پور از حفر دو حلقه چاه در میدان آزادگان خبر داد و گفت: عملیات حفر این دو حلقه چاه توسط دستگاه های ۸۸ و ۶۵ فتح شرکت ملی حفاری ایران که از پیشرفته ترین دکل های حفاری خشکی این شرکت به شمار می روند و مجهز به سامانه گرداننده فوقانی (تاپ درایو) و تصفیه گل و توان ۲ هزار اسب بخار هستند انجام شده است.

بر اساس این گزارش، میدان نفتی آزادگان در استان نفت خیز خوزستان شامل دو بخش جنوبی و شمالی است که با مساحت حدود ۹۰۰ کیلومتر مربع، یکی از بزرگ ترین میدان های نفتی جهان به شمار می آید.

مدیر برنامه ریزی شرکت ملی حفاری ایران همچنین با بیان اینکه شرکت ملی حفاری ایران هم اکنون از ۲ یارد بازسازی برای ناوگان حفاری خود استفاده می کند تصریح کرد: هم اکنون کارهای ساخت و ساز یک محل مجهز با کارگاه های مناسب در محوطه طرح سدین با مرکزیت شرکت ملی حفاری ایران در منطقه ۴۰۰ هکتاری در دست انجام است

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۰۹۳۲۷ بازدید