سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

پانزدهمین همایش بین المللی فناوری و نوآوری در صنعت نفت و گاز برگزار می شود

پانزدهمین همایش بین المللی فناوری و نوآوری در صنعت نفت و گاز، به همت موسسه مطالعات بین المللی انرژی، دهم و یازدهم آبانماه امسال برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، پانزدهمین همایش بین المللی فناوری و نوآوری در صنعت نفت و گاز، با هدف بهره برداری از آخرین دستاوردهای علمی در صنایع نفت و گاز و با حضور مقامات عالی رتبه و متخصصان صنعت نفت و گاز، روزهای ۱۰ و ۱۱ آبان ماه جاری برگزار می شود.

برگزاری این همایش در حالی صورت می گیرد که امروزه فناوری و نوآوری به عنوان دو رکن مهم در افزایش بهره وری و بازگشت سرمایه در صنایع نفت و گاز مطرح است.

در همین حال، جلب توجه مدیران و متخصصان صنعت نفت نسبت به ضرورت به کارگیری ابزارهای مدیریت فناوری و نوآوری برای ارتقای این صنعت و نیز معرفی، به اشتراک گذاری و بهره برداری از آخرین تجارب و دستاوردهای علمی در این زمینه، از جمله اهداف برگزاری پانزدهمین همایش بین المللی فناوری و نوآوری در صنعت نفت و گاز به شمار می رود.

سخنرانان برجسته این همایش از میان مقامات عالی رتبه از وزارت نفت و سازمان های مهم بین المللی، مقامات صنایع نفتی کشورهای عضو اوپک و برخی کشورهای مصرف کننده عمده نفت و گاز، متخصصان عالی رتبه از شرکت های نفتی داخلی و خارجی و همچنین پژوهشگران برجسته دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی فعال در حوزه انرژی، انتخاب شده اند.

شرکت‌های مشاوره مدیریت فناوری در صنایع نفت و گاز، مقامات ارشد و سازمان‌های دولتی مسئول در زمینه علم و فناوری در کشور، کارشناسان تحقیق و توسعه فناوری در صنعت نفت و گاز، مدیران و مهندسین در شرکت‌های فناوری- محور صنایع نفت و گاز، سازمان‌های دولتی سیاست‌گذار در عرصه علم و فناوری صنایع نفت و گاز، سیاست‌گذاران عرصه علم و فناوری در سطوح ملی و بخشی، با تمرکز بر صنایع نفت و گاز، دانشجویان و دانش‌پژوهان رشته‌های مدیریت و اقتصاد به‌ویژه مدیریت و اقتصاد فناوری، مهندسی نفت و گاز، و تمام دوره‌های آکادمیک مرتبط با فناوری در صنایع نفت و گاز نیز به عنوان مخاطبین این همایش دو روزه به شمار می روند.

بنابراین گزارش، برگزاری نمایشگاه جانبی با حضور شرکت های مرتبط با نفت، گاز و پتروشیمی داخلی و خارجی و با هدف ارایه آخرین دستاوردهای علمی و به روز و همچنین برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی جانبی از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده در این همایش بین المللی به شمار می رود.

محورهای پانزدهمین همایش بین‌المللی موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی عبارتند از:

–          فناوری‌های نوظهور و تأثیر آن‌ها بر آینده صنعت نفت و گاز

–          برنامه ریزی راهبردی و نقشه‌راه فناوری در صنعت نفت و گاز: چالش‌ها و مرور بهترین عملکردها

–          انتقال فناوری و نقش ظرفیت جذب، یادگیری سازمانی و مدیریت سرریز دانش در ارتقای توانمندی فناوری

–          تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی، چالش‌های شکل گیری فن بازار در صنعت نفت و گاز و نقش بخش خصوصی و شرکت‌های دانش‌بنیان در توسعه فناوری

–          ارزیابی توانمندی فناوری و نقش آن در توسعه توان ساخت داخل کالاها و تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت و گاز

–          ارزیابی جذابیت، مدیریت ریسک و مدیریت سبد پروژه‌های تحقیق و توسعه فناوری در صنعت نفت و گاز

–          نظام نوآوری در صنعت نفت و گاز: تحلیل‌های نهادی و تبیین ساختار ارتباطات صنعت، دولت و دانشگاه

–          زیرساخت‌های حقوقی و قانونی و مالکیت فکری در صنعت نفت و گاز: چالش‌ها و مرور بهترین عملکردها

–          مدیریت تحقیق و توسعۀ فناوری در صنعت نفت و گاز، نوآوری شبکه‌ای، نوآوری باز و نقش مؤسسات پژوهشی و فناوری

–          دیپلماسی فناوری در بخش انرژی، محدودیت‌ها و ظرفیت‌های همکاری‌های بین‌المللی در توسعه توانمندی فناوری

–          الزامات فرهنگی، اجتماعی و زیست‌محیطی توسعۀ فناوری در صنعت نفت و گاز

به گزارش خبرنگار ما، پانزدهمین همایش بین المللی فناوری و نوآوری در صنعت نفت و گاز، روزهای ۱۰ و ۱۱ آبان ماه جاری در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۰۷۴۷۴ بازدید