سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ EN

اجساد کشته شدگان محبوس درشناور کوشا به عسلویه منتقل می شود

فرمانده عملیات HSE، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران منطقه ویژه پارس از انتقال اجساد غواصان محبوس شده در اتاقک فشار شناور غرق شده «کوشا یک» به ساحل عسلویه تا ظهر امروز (یکشنبه ۱ آبان) خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سید پیروز موسوی مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، گفت: متاسفانه تمام شش غواص اتاقک فشار «کوشا یک» که تبعه هندی بودند کشته شدند؛ اجساد آنان به وسیله یک شناور تا ظهر امروز به ساحل عسلویه منتقل می شود.

وی با اشاره به تلاش تمامی نهادها در این حادثه دریایی یادآور شد: تلاش گروه امداد و نجات برای یافتن دیگر سرنشینان مفقود شده «کوشا ۱» همچنان ادامه دارد؛ عملیات برش زیردریایی قسمت های مختلف شناور یاد شده از سوی گروه امداد و نجات برای یافتن اثری از هفت سرنشین مفقود شده برنامه ریزی شده است.

موسوی تصریح کرد: اجساد غواصان هندی کوشا یک پس از خروج از دریا در ساحل به مقام های مربوطه تحویل می شود.

شناور (Supply Boat) «کوشا یک» متعلق به شرکت خصوصی دریا کوش، پس از پایان عملیات «تامین تکیه گاه لوله های گازی فاز ۱۲ پارس جنوبی در بستر دریا » عصر پنجشنبه (۲۸ مهر) با ۷۳ سرنشین از به طرف بندرعسلویه در حرکت بود که دچار حادثه شد؛ ۶۰ نفر از سرنشینان این شناور نجات یافتند و ۱۳ سرنشین دیگر شامل هفت تبعه هندی و یک اوکراینی وپنج ایرانی مفقود شدند.

نظارت پزشکی بر نجات یافتگان «کوشا یک» ادامه دارد

سید پیروز موسوی تصریح کرد: سرنشینان نجات یافته شناور «کوشا یک» با هدف حفظ سلامت روحی و روانی و جسمی کامل آنان در محل مهمانسرای سیراف سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اقامت دارند و معاینات پزشکی بر روی آنان همچنان ادامه دارد.

فرمانده عملیات HSE، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران منطقه ویژه پارس گفت: گروه ها های پزشکی تخصصی بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر از پنج شنبه شب (۲۸ مهر) تا کنون در منطقه ویژه پارس مستقرند و به صورت آماده باش، تجهیزات لازم برای انجام معاینات تخصصی پزشکی را فراهم کرده اند.

موسوی با اشاره به تلاش تمامی نیروهای حراست ارشد منطقه ویژه پارس از زمان وقوع حادثه تا کنون، یادآور شد: حراست ارشد منطقه ویژه پارس در راستای امدادرسانی و نجات سرنشینان شناور «کوشا ۱» تمامی عملیات حفاظتی را انجام داده اند و این عملیات همچنان ادامه دارد.

وی تصریح کرد: تمامی امکانات و تجهیزات سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس برای رسیدگی به وضعیت شناور کوشا یک، بسیج شده است و تمامی واحدهای تابعه این سازمان در حالت آماده باش کامل می باشد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۰۵۷۵۲ بازدید