سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ EN

عملیات اکتشاف، با ۲۵ میلیون دلار اعتبار در خوزستان coil tube می کند

مدیر بازاریابی و ارتباطات بین الملل شرکت عملیات اکتشاف نفت از انجام عملیات لوله مغزی سیار در محدوده تحت پوشش شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به مدت دو سال خبر داد.

مجید اعظمی؛ مدیر بازاریابی و ارتباطات بین الملل شرکت عملیات اکتشاف نفت در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران حجم اعتبار این قرارداد را ۲۵ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: استراتژی بازاریابی این شرکت در ایران تقویت جایگاه فعلی و حضور در بازار حفاری و خدمات حفاری است که در این زمینه نیز مذاکرات متعددی انجام گرفته است.

اعظمی توضیح داد: تجهیزات لوله مغزی سیار به عنوان یک تکنولوژی مدرن و منحصر به فرد در صنایع نفت و گاز در بخش تولید و همچنین تعمیر و تکمیل چاه ها استفاده می شود.

وی افزود: از مزایای ویژه دستگاه های لوله مغزی می توان، جابجایی سریع، اجرای عملیات در زمان کم، عدم نیاز به نیروی انسانی زیاد، تعمیر چاه های نفت و گاز در حال تولید، ایمنی بالای تجهیزات و کارکنان برشمرد.

اعظمی تصریح کرد: این دستگاه ها در بسیاری از فرآیندهای حفاری مدرن و تعمیراتی چاه ها به خوبی جایگزین دکل های حفاری و تعمیراتی می شوند و تعمیرات چاه های نفت و گاز را چه در حال تولید و چه در حال حفاری در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون نیاز به کشتن چاه، صرف هزینه های هنگفت، توقف در امر تولید و آسیب های بعدی به مخزن انجام می دهند.

بر اساس این گزارش، در سال های اخیر استفاده از لوله مغزی سیار در عملیات های پیچیده حفاری و تعمیراتی جایگاه ویژه ای پیداکرده است. با عمیق‌تر شدن چاه ها، استفاده از لوله مغزی سیار بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

این در حالی است که مدت‌ها، محدودیت استفاده از لوله مغزی سیار، خود لوله مغزی سیار بود، اما امروزه با پیشرفت‌های به دست آمده در متالوژی و نحوه ساخت مواد، ساخت لوله مغزی سیار مشکل اصلی نبوده و می‌توان از لوله مغزی سیار در چاه های عمیق و پیچیده با حرارت بالا نیز استفاده کرد؛ به عبارت دیگر برای انجام عملیات های لوله مغزی سیار بحث روی تهیه ابزار مناسب برای این کار است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۰۳۴۵۳ بازدید