سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ EN

عملیات اکتشاف، از فردا فرغانه ازبکستان را می لرزاند

عملیات اکتشاف، از فردا فرغانه ازبکستان را می لرزاند/ آسیای میانه، عرصه حضور پرقدرت صنعت نفت ایران

مدیر بازار یابی و ارتباطات بین الملل شرکت عملیات اکتشاف نفت می گوید:از فردا ۲۸ مهرماه کار عملیات لرزه نگاری دو بعدی در میدان فرغانه ازبکستان توسط نیروهای توانمند ایرانی شرکت عملیات اکتشاف نفت آغاز خواهد شد و به این ترتیب،جمهوری اسلامی ایران حضوری موثر را در صنعت نفت منطقه آسیای میانه تجربه خواهد کرد.
مجید اعظمی؛ مدیر بازاریابی و ارتباطات بین الملل شرکت عملیات اکتشاف نفت در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران از آغاز عملیات لرزه نگاری دو بعدی در میدان فرغانه ازبکستان خبر داد و افزود: شرکت عملیات اکتشاف که برنده مناقصه پروژه لرزه نگاری دو بعدی میدان فرغانه که میدانی مشترک میان ازبکستان، تاجیکستان و قرقیزستان است روز پنج شنبه ۲۸ مهرماه به طور رسمی فعالیت خود را آغاز می کند.

وی با بیان اینکه پروژه ازبکستان شانزدهمین پروژه خارجی شرکت عملیات اکتشاف نفت در حوزه بین الملل است، اظهار کرد: کارفرمای این پروژه، شرکت ملی نفت کره است که به مدت یکسال با شرکت عملیات اکتشاف همکاری می کند.
مدیرعامل بازاریابی و ارتباطات شرکت عملیات اکتشاف نفت حجم لرزه نگاری دو بعدی این میدان مشترک را  یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر مربع و مبلغ قرار داد را حدود ۱۰ میلیون دلار اعلام کرد.
اعظمی از حضور سفیر کره جنوبی، مدیرعامل شرکت ملی نفت کره، مدیرعامل و مسئولان شرکت نفت ازبکستان و همچنین مدیران و مسولان شرکت عملیات اکتشاف نفت در مراسم افتتاحیه خبر داد.
بر اساس این گزارش، شرکت عملیات اکتشاف از شرکت های زیر مجموعه صندوق های بازنشستگی صنعت نفت و از شرکت های فعال در بخش بالادستی نفت است که به ارائه خدمات در حوزه لرزه نگاری، پردازش داده های لرزه نگاری، حفاری و خدمات حفاری مشغول است.
این شرکت به عنوان نخستین شرکت صادر کننده خدمات فنی و مهندسی در بخش بالادستی صنعت نفت، پروژه های زیادی را در کشورهای حوزه آسیای میانه با همکاری شرکت های بزرگ و بین المللی انجام داده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۷ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۱۳۴۲۹ بازدید