سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

همایش ملی انرژی به میزبانی مناطق نفتخیز جنوب برگزار می شود

همایش ملی انرژی به همت حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان (وزارت نفت- جنوب) و میزبانی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، آذرماه سال جاری در اهواز برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، این همایش با هدف به روز کردن اطلاعات و آشنا کردن متخصصان، دست اندرکاران صنایع و سیاست گذاران مقوله انرژی با آخرین دســتاوردهای مهندســی و مدیریـت انـرژی در ایـران برگزار می شود.

هرمز قلاوند؛مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در جلسه هماهنگی شورای سیاستگذاری این همایش که روز دوشنبه (۲۵ مهرماه) برگزار شد گفت: در دهه های آینده تغییرات عمده ای در ذخایر نفتی جهان حادث می شود و ذخایر نفتی به شدت کاهش خواهد یافت.

قلاوند با بیان اینکه هم اکنون بخشی از انرژی دنیا از منابع نفت و گاز تامین می شود، افزود: در ۵۰ سال آینده تنها کشورهایی مانند ایران و عربستان سعودی دارای منابع نفتی خواهند بود و تا ۸۰ سال دیگر نیز فقط کشورهایی مانند ایران و روسیه منابع گازی خواهند داشت.

وی به جایگاه ایران در سند چشم انداز نظام در سال ۱۴۰۴ اشاره و اظهار داشت: براین اساس لازم است در بخش انرژی های نو از جمله انرژی خورشیدی، سرمایه گذاری و زمینه های لازم برای توسعه آن فراهم شود.

در این جلسه فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان با تشکر از همکاری مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در برگزاری همایش ملی انرژی گفت: در این رویداد مهم علمی پژوهشی که در آذرماه سال جاری برگزار می شود، حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان نقش برجسته ای دارد.

سردار سرتیپ حسن شاهوار پور تاثیر برگزاری این همایش در پیشرفت های علمی کشور را یادآور شد و افزود: با نگاه و تفکر منبعث از بسیج می توان به شیوه های جدید و روزآمد در تمام عرصه های کشور دست یافت.

وی افزود: با توجه به این که اقتصاد کشور تک محصولی و بر پایه نفت است، باید فرآیندهایی طراحی و تدوین شود تا از وابستگی به آن کاسته و نقش سایر بخش ها تقویت شود.

شاهوارپور خاطرنشان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با تلاش و همت متخصصان کشور شاهد پیشرفت و بومی سازی در تمام زمینه ها بوده ایم و برای ادامه این موفقیت ها استفاده از ظرفیت های مراکز علمی و پژوهشی راهگشا خواهد بود.

در ادامه این نشست، سیدشهریار موسوی فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان و دبیر همایش ملی انرژی، گزارشی از اقدمات صورت گرفته در خصوص برگزاری این همایش ارائه داد.

گفتنی است انرژی های تجدید پذیر و تجدید ناپذیر، جهاد اقتصادی و انرژی، انرژی و محیط زیست و توسعه پایدار، مدیریت عرضه و تقاضای انرژی، فن آوری و نوآوری در حوزه ی انرژی و آینده نگاری و آینده پژوهی در بخش انرژی از جمله محورهای این همایش هستند؛ همچنین اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه شرکت در همایش و ارسال مقاله در پایگاه اطلاع رسانی همایش به آدرس energyconfbasij.nisoc.ir   آمده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۶ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۳۸۴۰۱ بازدید