سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

خطای نیروی انسانی عامل ۸۰ درصد حوادث دنیا

مدیر کل ایمنی، بهداشت و محیط زیست وزارت نفت با تاکید بر ضرورت توجه به آموزش نیروی انسانی تصریح کرد: باتوجه به تحقیقات انجام شده در عرصه بین‌المللی بیش از ۸۰ درصد حوادث مربوط به خطاهای انسانی بوده که این موضوع قابل تسری در کشور ما و همچنین صنعت نفت است.

مهندس محمدحسین اردشیری در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت(MOP)، با اعلام این که برنامه‌های آموزشی نظام مدیریت HSE در سال جاری از بهبود کمی و کیفی مورد انتظار برخوردار است، خواستار تامین منابع وسیعتری در حوزه نظام مدیریت HSE شد.

وی با اشاره به اهمیت آموزش نیروی انسانی در حوزه HSE در وزارت نفت خاطر نشان کرد: سرانه آموزش HSE در سال ۱۳۸۹ به میزان ۱۹ ساعت بوده است که این میزان بیش از ۲۱ درصد سرانه کل آموزش وزارت نفت را شامل می‌شود.

لزوم تامین منابع وسیع‌تر مالی در حوزه نظام مدیریت HSE

مدیرکل ایمنی، بهداشت و محیط زیست وزارت نفت روند سرمایه‌گذاری شرکت‌ها در حوزه آموزش HSE کارکنان را رو به بهبود دانست و گفت: روند سرمایه‌گذاری نسبت به سال‌های گذشته دارای شرایط بهتری است.

به گفته وی به‌دلیل اهمیت نقش آموزش در ارتقاء فرهنگ و همچنین پیشگیری از بروز حوادث و رخدادها، وزارت نفت برای دستیابی به شرایط مطلوب نیازمند تامین منابع وسیعتری در حوزه نظام مدیریت HSE است.

براساس این گزارش، در این رابطه قرار است چهارمین گردهمایی  H.S.E وزارت نفت در روزهای ۱۰ و ۱۱ آبان در مرکز همایش‌های بین‌المللی رایزن برگزار شود.

توسعه و بهبود فرهنگ HSE، ارتقاء تعهد مدیریت ارشد سازمان نسبت به HSE، آشنایی با دستاوردهای نوین و کسب تجارب روز پیرامون موضوعات HSE و شناسایی موانع استقرار نظام مدیریت در صنعت نفت از جمله اهداف کلی این همایش است.

نقش HSE در بهره وری سازمان،روش و فن آوری های نوین در مدیریت آلاینده های زیست محیطی، تجزیه وتحلیل حوادث در صنعت نفت، نقش HSE  در کلیه مراحل اجرای پروژه ها، توسعه فرهنگHSE در صنعت نفت، بررسی بیماری های شغلی ناشی از کار در صنعت نفت از محورهای اصلی این همایش است .

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۶ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۰:۱۴۴۵۷ بازدید