سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ EN

سالاری: کلیه فعالیت‌های انبارهای نفت به بخش خصوصی واگذار می‌شود

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به برنامه واگذاری انبارها به بخش خصوصی و ضرورت یکپارچه سازی در این حوزه گفت: فعالیت این انبارها به صورت حجمی به بخش خصوصی واگذار می شود که نحوه واگذاری آن از طریق مناقصه و تنظیم شرح کار پس از تعیین برنده مناقصه است.

جلیل سالاری در گفت و گو با خبرنگار شانا، با تاکید بر این که بخشی از انبارهای این شرکت به بخش خصوصی واگذار شده است، گفت: تمام امور به شرکت های خصوصی واگذار می شود و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران نظارت بر این انبارها را به عهده دارد.

وی افزود: ظرفیت ذخیره سازی ۱۱ میلیارد لیتر فرآورده در ۸۵ انبار موجود در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی فراهم شده است که با برنامه ریزی های انجام شده برای ساخت انبارهای جدید، این ظرفیت ۵ میلیارد لیتر دیگر افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی افزود: هم اکنون ذخیره سازی فرآورده در شرکت های پالایشی محدود (۷ تا ۱۲ روز) است و ضرورت دارد تا فرآورده های تولیدی پالایشگاه ها به انبارهای شرکت پخش منتقل شود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: با ساخت انبارهای جدید، ظرفیت ذخیره‌سازی فرآورده در مخازن کشور تا سال ۹۵ (پایان برنامه پنجم توسعه) به ۱۶ میلیارد لیتر افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به ظرفیت ذخیره سازی حدود ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون لیتر بنزین، ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون لیتر نفت کوره و یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون لیتر نفت کوره در کشور گفت: امیدواریم با توجه به پیش بینی های انجام شده برای مصرف انواع فرآورده در کشور، بتوانیم ذخیره سازی فرآورده را تا پایان برنامه پنجم توسعه به سقف ۸۰ تا ۹۰ روز ارتقا دهیم.

به گزارش شانا، سهم سرمایه گذاری در حوزه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران برای توسعه مخازن و ایجاد انبارهای جدید نفت، از ۴۷٫۷ میلیارد دلار سرمایه گذاری انجام شده، ۲ میلیارد دلار خواهد بود که این رقم صرف طرح های افزایش ظرفیت مخازن خواهد شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۶ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۴۰۵۰۹ بازدید