سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ EN

پالایشگاه آبادان نماد مقاومت در عرصه صنعت نفت کشور است

وزیر نفت گفت: کارکنان صنعت نفت به ویژه کارکنان خدوم پالایشگاه آبادان در فراز و نشیب‌های مختلف ثابت کردند جهادگرانی توانا هستند که در تمامی صحنه‌ها حضور دارند و این پالایشگاه نماد مقاومت در عرصه صنعت نفت کشور است.

به گزارش پایگاه ‌اطلاع‌رسانی وزارت نفت (MOP)، مهندس رستم قاسمی صبح امروز (یکشنبه – ۲۴ مهر) در مراسم تجلیل از تلاشگران پالایشگاه آبادان با اشاره به اینکه مهم‌ترین برنامه صنعت نفت بر توسعه توان تولید نفت و گاز گذاشته شده است، خاطر نشان کرد: در تلاش هستیم با جلوگیری از خام‌فروشی به سوی صادرات فرآورده‌های نفتی گام برداریم.

وی افزود: پالایشگاه آبادان، قدیمی‌ترین پالایشگاه ایران، جایگاه ویژه‌ای در صنعت نفت کشور دارد و اجرای طرح‌های افزایش تولید بنزین در این پالایشگاه، اهمیت این واحد صنعتی را دوچندان کرده است.

مهندس قاسمی با بیان اینکه ما توانستیم با کمک صنعتگران نفت به‌ویژه کارکنان خدوم پالایشگاه آبادان در عرصه تولید بنزین به خودکفایی بی‌نظیری دست یابیم، تصریح کرد: دستیابی به خودکفایی در تولید بنزین برگ زرین دیگری را به کارنامه موفق متخصصان صنعت نفت ایران افزوده است.

به گفته وی تحریم‌ها و فشار برخی از کشورها برای حضور نیافتن پیمانکاران خارجی در طرح‌های صنعت نفت ایران و تحویل‌ندادن کالاهای مورد نیاز این صنعت، نه تنها مشکلی در اجرای طرح‌ها ایجاد نکرده، بلکه سبب افزایش توانمندی سازندگان داخلی و تامین نیازمندی‌های پروژه‌ها در داخل کشور شده است.

وزیر نفت با اشاره به اینکه صنعت نفت کشور به ویژه شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی به‌خوبی توانسته است با به کارگیری دانش فنی نیروهای داخلی در برابر این تحریم‌ها بایستد، خاطرنشان کرد: از تمامی جهادگران، تلاشگران و کارکنان خدوم این شرکت قدردانی کرده و امیدواریم بتوانیم با همکاری بیشتر شما، در عرصه صادرات فرآورده‌های نفتی موفقیت‌های بیشتری را در آینده نزدیک کسب کنیم.

وی در پایان ضمن تجلیل از خانواده مهندس شهید محسن کمری افزود: برخورد شایسته خانواده‌های ایثارگران عزیز وظیفه ما را در اجرای مسئولیتی که بر عهده ماگذاشته شده است، سنگین‌تر می‌کند .

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۴ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۰۷۳۴۱ بازدید