سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

تولید روزانه ۱۱ میلیون لیتر بنزین در پالایشگاه آبادان

مدیرعامل پالایشگاه آبادان از تولید روزانه ۱۱ میلیون لیتر بنزین در این پالایشگاه خبر داد و گفت: چهار میلیون لیتر از این مقدار، بنزین سوپر است.

به گزارش خبرنگار شانا، عبدالرضا مهربان ظهر امروز (یکشنبه ۲۴ مهر) در آیین تقدیر از کارکنان پالایشگاه آبادان با بیان این که پروژه افزایش تولید بنزین در پالایشگاه نفت آبادان به دست پیمانکاران و مشاوران توانمند داخلی در حال انجام و رو به پایان است، گفت: این پروژه اوایل سال ۸۵ با هدف خودکفایی در تولید بنزین و به روز رسانی پالایشگاه آغاز شد.

مدیرعامل پالایشگاه آبادان با اشاره به خلف وعده پیمانکاران خارجی در پروژه افزایش تولید و بهینه سازی این پالایشگاه ادامه داد: بعد از آن که موضوع حضور نیافتن خارجی ها قطعی شد، تصمیم گرفتیم اجرای این پروژه بزرگ را به کنسرسیومی از پیمانکاران داخلی واگذار کنیم؛ به طوری که هم اکنون می‌توان گفت این پروژه که نمونه خارجی نداشته و کاملا منحصر به فرد است، از سوی پیمانکاران داخلی اجرا شده است.

وی گفت: حدود ۶ ماه پس از آغاز سال ۸۵ می گذشت که ۸۰ درصد از سفارش تجهیزات این پروژه آماده شد؛ بنابراین بدون هیچ‌گونه معطلی، پیمانکاران داخلی کار خود را آغاز کردند.

مهربان تصریح کرد: آذر سال گذشته مرحله اول پروژه به بهره‌برداری رسید، اما کارشناسان خارجی از بازدید از پروژه سرباز زدند و ما مجبور شدیم کارشناسان داخلی را برای بازدید و چک نهایی به آبادان ببریم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۴ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۴۰۳۵۹ بازدید