سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ EN

آموزش حین خدمت پرسنل نفت دردانشگاه پارس جنوبی

ایجاد دانشگاه نفت در عسلویه ،نظر رهبر فرزانه انقلاب را محقق خواهد کرد/آموزش حین خدمت پرسنل نفت دردانشگاه پارس جنوبی

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پارس می گوید:با ایجاد دانشگاه صنعت نفت در پارس جنوبی، پروژه های ملی این منطقه با دانش محوری و دانش بنیانی که مورد تاکید رهبر انقلاب نیز است محقق خواهد شد.

سید پیروز موسوی صبح دیروز، در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه  گسترش فعالیت های آموزشی، پژوهشی و فناوری در منطقه عسلویه ،در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با بیان این مطلب گفت: با  وجود دانشگاه صنعت نفت ما می توانیم عملیات بزرگ توسعه پارس جنوبی را با داشتن یک نظام  مدون مدیریت دانش، پژوهش و تحقیقات،و با تربیت مدیران و کارشناسان بهتر پیش ببریم .

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، با بیان اینکه ضعف های صنعت نفت با وجود دانشگاه صنعت نفت در پارس جنوبی برطرف خواهد شد گفت: احداث و ایجاد پردیس دانشگاهی در واقع یکی از حوزه های است  که دانشگاه صنعت نفت با فعالین در آن می تواند بسیاری از مشکلات را مرتفع کند.

وی افزود: ایجاد دانشکده نفت و گاز با اخذ مجوز های لازم از وزارت علوم و راه اندازی مراکز پژوهشی و تحقیقاتی یکی از اقداماتی است که در دانشگاه صنعت نفت پارس جنوبی انجام خواهد شد و با راه اندازی این بخش امیدواریم بسیاری از پژوهش های ما در این قسمت عملیاتی و کاربردی شود.

موسوی در پاسخ به nioc تصریح کرد: در دانشگاه صنعت نفت پارس جنوبی، آموزش های کوتاه مدت حین خدمت برای کارکنان در نظر گرفته شده است و به طور یقین گسترش همکاری های علمی،آموزشی و پژوهشی بین صنعت نفت و دانشگاه، می تواند به اجرای هر چه بهتر طرح های پارس جنوبی و به تحقق آرمان اساسی برداشت حداکثری و شتاب دهی بیشتر میدان مشترک پارس جنوبی کمک کند.

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، شناخت نیازهای آموزشی، پژوهشی و فناوری منطقه در زمینه کاری مشترک و اولویت بندی آنها با توجه به ویژگی های منطقه، بومی سازی و انتقال فناوری های جدید مورد نیاز منطقه را از محورهای همکاری تفاهم نامه همکاری مشترک آموزشی، پژوهش و فناوری عنوان کرد.

وی همچنین اجرای پروژه های صنعتی وپژوهشی مورد نیاز منطقه بر اساس قوانین موجود، نظام نامه پژوهش صنعت نفت و برگزاری همایش های ملی و بین المللی در حوزه های مرتبط با نیازهای آموزشی و پژوهشی منطقه را از دیگر محورهای تفاهم نامه تفاهم نامه همکاری مشترک آموزشی، پژوهش و فناوری بین منطقه ویژه پارس، دانشگاه صنعت نفت و شرکت نفت و گاز پارس برشمرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۴ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۰۲۳۸۷ بازدید