سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

سحر،پای حفاری شمال را به خلیج پارس هم باز می کند

صف نامداران نفت جهان برای استفاده از دکل های حفاری شمال/سحر،پای حفاری شمال را به خلیج پارس هم باز می کند

مدیرعامل شرکت حفاری شمال معتقد است: بسیاری ازشرکت های نفتی فعال جهان برای به کار گیری دکل های حفاری متعلق به شرکت حفاری شمال اعلام نیاز کرده اند که پاسخگویی به این درخواست ها، و استفاده از این فرصت نیازمند جذب سرمایه و تامین مالی مناسب است.

هدایت اله خادمی؛ مدیرعامل شرکت حفاری شمال در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با بیان این مطلب افزود:این شرکت، تنها شرکت حفاری ایرانی است که دستگاه حفاری آن در خارج از کشور نیز فعالیت می کند و هم اکنون  تقاضاهای متعددی از سوی شرکت های نفتی فعال در کشورهای مختلف برای دکل های حفاری شرکت حفاری شمال وجود دارد .

وی خاطرنشان کرد: دکل دریایی سحر، جدیدترین دکل حفاری است که تا پایان سال جاری به ناوگان دریایی شرکت حفاری شمال پیوسته و در آب های خلیج فارس مشغول به کار می شود.

وی افزود: این دکل دریایی حدود یک ماه آینده، حرکت خود را آغاز می کند و پس از ۴۵ روز وارد آب های خلیج فارس می شود.

خادمی در ادامه با اشاره به رتبه اول شرکت حفاری شمال در زمینه ارسال گزارش های دقیق و به موقع جهت استقرار مطلوب نظام HSE در این شرکت، تصریح کرد: پیگیری مستمر برای بهره مندی از مدیریت بحران از جمله دغدغه های ما در بحث HSE بود که با جذب افسران ایمنی زبده و ارائه آموزش های لازم به کارکنان شرکت، این هدف دنبال شد و در این راستا، نتایج خوبی حاصل شده است.

به گفته وی، شرکت حفاری شمال در پایگاه های خود در شهرهای اهواز، بهشهر و شیراز، مسئول HSE دارد و روسای دستگاه های حفاری را نیز به منظور رعابت الزامات HSE، در مباحث ایمنی، بهداشت و محیط زیست مشارکت می دهد.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۴ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۰۵۳۸۶ بازدید