سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ EN

۱٫۶ میلیارد لیتر فرآورده نفتی به خارج از کشور صادر شد

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از صادرات یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون لیتر انواع فرآورده نفتی از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، جلیل سالاری در مراسم تودیع و معارفه مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه قم گفت: اگر قانون هدفمندی یارانه ها در کشور اجرایی نمی شد، ایران به یک واردکننده فرآورده نفتی تبدیل می شد، ضمن آن که هم اکنون کشورمان از محل صرفه جویی ها، به صادرکننده پنج فرآورده اصلی تبدیل شده است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با اشاره به کاهش انحراف و قاچاق سوخت با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها گفت: با ادامه اجرای این جراحی بزرگ اقتصادی، علاوه بر صرفه جویی در مصرف فرآورده های نفتی، امکان صادرات بیشتر سوخت مایع برای کشور فراهم شده است.

وی همچنین از درجه بندی جایگاه های سی ان جی خبر داد و افزود: با فعال سازی نازل ها و تلمبه ها در سراسر کشور، ظرفیت عرضه سوخت به ویژه بنزین، گازوییل و سی ان جی افزایش خواهد یافت.

سالاری از راه اندازی سامانه تجارت آسان به عنوان راهکاری برای مدیریت مطلوب عرضه و توزیع فرآورده های نفتی یاد کرد و گفت: راه اندازی این سامانه به کاهش مراجعه مشترکان به شرکت های پخش منطقه ای و در نهایت صرفه جویی در مصرف سوخت کشور منجر شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۳ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۴۹۳۶۷ بازدید