سال مهار تورم و رشد توليد
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ EN

آمادگی شرکت ملی نفت برای حمایت همه جانبه از تولید نفت در خزر

احمد قلعه بانی تاکید کرد: با آغاز تولید نفت و گاز در دریای خزر، شرکت ملی نفت دستگاه های حفاری مورد نیاز برای این توسعه این عملیات را خریداری و حمایت های لازم برای تولید را انجام می دهد.

به گزارش خبرنگار شانا، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران امروز (۱۸ مهر) در جریان بازدید وزیر نفت از شرکت نفت خزر گفت:  همه تلاش شرکت نفت خزر باید آغاز تولید از این منطقه باشد و امیدواریم هر چه سریعتر در این منطقه به تولید برسیم.

احمد قلعه بانی گفت: در منطقه نکا تجهیزات لازم برای آغاز تولید در دریای خزر وجود دارد و در صورت گسترش تولیدات از این منطقه، برنامه ریزی لازم برای افزایش تجهیزات انجام می شود.

وی افزود: استخراج نفت و گاز هدف اصلی ما در منطقه خزر است و در صورت موفقیت آمیز بودن عملیات و رسیدن به تولید، دستگاه های حفاری مورد نیاز برای این شرکت خریداری و حمایت های لازم برای تولید انجام می شود.

موقعیت ممتاز ایران برای سوآپ نفت و گاز

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره نیز در این مراسم  گفت: با توجه به تجربه ۱۰۰ ساله کشور در انجام عملیات مختلف اکتشاف و حفاری در بخش خشکی و تجربه ۵۰ ساله در انجام این عملیات در بخش دریا ضروری است زنجیره دانش و فناوری های مورد استفاده در سطح ملی و بین المللی توسعه داده شود که این مهم نتایج خوبی برای کشور به همراه خواهد داشت.

محمود زیرکچیان زاده تصریح کرد: پس از گذشت ۱۰۰ سال از عمر صنعت نفت در شمال کشور تیم نفتی قوی با مشارکت شرکت نفت خزر، حفاری شمال و صدرا تشکیل شده است و در صورت فعالیت یکپارچه این تیم قادر خواهد بود برای انجام عملیات حفاری و اکتشاف در بخش خشکی و دریا در داخل و خارج از کشور به صورت فعال حضور داشته باشد.

وی تصریح کرد: با توجه به نقش مهم نفت و گاز در حل مسائل حاکمیتی، ضروری است دیپلماسی قوی و مثبتی در مرزهای کشور بویژه در دریای خزر داشته باشیم.

وی با تاکید بر ضرورت تنوع سوآپ (معاوضه) سوخت در کشور گفت: سوآپ و ترانزیت در دریای خزر و خلیج فارس باید به صورت یکپارچه دیده و انجام این عملیات نباید تنها به نفت خام محدود شود و با توجه به توسعه شبکه گازی در داخل کشور، از موقیعت بسیار خوبی برای سوآپ این سوخت برخوردار هستیم.

زیرکچیان زاده گفت: بهترین راه حل برای رفع مشکل قیمت گاز با کشورهای همسایه در خلیج فارس، سوآپ و ترانزیت است و می توانیم با یک مدیریت یکپارچه بحث سوآپ را در دریای خزر تقویت کنیم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۵:۰۰۳۷۴ بازدید