سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ EN

دانشگاه صنعت نفت دوره‌های دکتری مشترک برگزار می‌کند

رئیس دانشگاه صنعت نفت از برگزاری دوره‌های دکتری مشترک با دیگر دانشگاه‌های معتبر کشور در رشته‌های مورد نیاز صنعت نفت به منظور تقویت کادر تخصصی در آینده نزدیک خبر داد.

دکتر غلامرضا راشد در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت(MOP)، همچنین از ایجاد نهادهای پژوهشی مشترک مانند تشکیل کنسرسیوم پژوهشی مشترک و یا شرکت دانشگاهی دانش بنیان مشترک خبر داد و افزود: فعالیت در پروژه‌های ملی (مانند توسعه فناوری‌های ازدیاد برداشت از مخازن، ایجاد پایلوت و عملیات میدانی آنها و یا بومی‌سازی فناوری) از دیگر برنامه‌های اجرایی این دانشگاه است.

وی خاطر نشان کرد: از این رو مقدمات کار با امضای تفاهم‌نامه‌های همکاری با دانشگاه‌های مورد نظر فراهم شده که ضروری است وزارت نفت نیز حمایت‏های لازم را در بسط عملی این همکاری‌ها  انجام داده تا در نهایت نتایج عملی مناسب‌تری حاصل  شود.

رئیس دانشگاه صنعت نفت با اشاره به دیگر برنامه‌های این دانشگاه اظهار داشت: از دیگر برنامه‏ها تعریف، تصویب و اجرای دوره‏های تحصیلات تکمیلی جدید با توجه به نیاز صنعت نفت و در تعامل با واحد نیروی انسانی با  توجه به شغل‏های جدید مورد نیاز صنعت  خواهد بود.

به گفته وی در طول چند سال گذشته برنامه‌های مختلفی در دانشگاه به منظور توسعه مهندسی نفت صورت گرفته که نتیجه اولیه این برنامه‌ها ورود داوطلبان متعهد، نخبه و با رتبه‌های برتر کنکور سراسری در رشته‏های مهندسی نفت بوده است.

دکتر راشد با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود در آینده نزدیک حاصل این برنامه در توانایی کارشناسی وزارت نفت نیز بروز کند، تصریح کرد: امروزه بخش قابل توجهی از این افراد (دانش‌آموخته) با پذیرش دوره تحصیلات تکمیلی مشغول تحصیل شده‌اند که در این راستا نیاز است وزارت نفت با برنامه‌ریزی مناسب و ارائه مشوق‌های مکفی در جذب این فارغ‌التحصیلان برای تقویت هر چه بیشتر بدنه تخصصی صنعت نفت اقدام کند.

فعالیت دانشگاه صنعت نفت به عنوان یک دانشگاه کارآفرین

وی با بیان این که دانشگاه صنعت نفت توسعه یافته دانشکده نفت آبادان در انقلاب شکوهمند اسلامی است، به پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت گفت: این دانشگاه  با حدود ۷۲ سال سابقه درخشان علمی، یکی از قدیمیترین موسسات آموزش عالی کشوراست.

رئیس دانشگاه صنعت نفت افزود: این دانشگاه متولی اصلی تربیت نیروی انسانی در زمینه صنایع نفت و گاز بوده و با تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص در مقاطع مختلف تحصیلی، نقشی کلیدی در به گردش درآوردن چرخ عظیم صنعت نفت و خودکفایی آن داشته است.

این مقام مسئول به حضور حضور موثر دانش‌آموختگان این دانشگاه در بخش‌های مختلف صنعت نفت اشاره و یادآوری کرد: نقش آنها در دانشگاه‏های معتبر کشور و جهان و همچنین حضور آنها در شرکتهای معتبر نفتی نیز مؤید سابقه درخشان و تاریخی این دانشگاه بوده است.

به گفته وی دانشگاه صنعت نفت با سرمایه منابع انسانی خود و ارتباط سیستماتیک خود با صنعت نفت کشور، همکاری با مراکز علمی و دانشگاه‏های معتبر داخلی و خارجی و انجام پروژه‏ها و طرح‏های تحقیقاتی و پژوهشی تاکنون به عنوان یک دانشگاه کارآفرین عمل کرده  است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۷ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۱۶۳۸۶ بازدید