سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ EN

دکل ها را اجاره می کنیم به شرط تملیک

حضور ۴۰ دکل ملی حفاری در اجرای پروژه های نفتخیز جنوب/ دکل ها را اجاره می کنیم به شرط تملیک

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه های حفاری از حضور ۴۰ دکل حفاری خشکی در محدوده فعالیت شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب خبر داد.

محمدرضا تاکایدی؛ معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه های حفاری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با اعلام این خبر افزود: هم اکنون شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب بزرگترین کارفرمای ملی حفاری است که پیش بینی می شود تا پایان امسال با افزوده شدن ۱۰ دستگاه جدید، تعداد این دکل ها در مناطق نفتخیز جنوب به ۵۰ مورد برسد.

تاکایدی از تقویت ناوگان دریایی شرکت ملی حفاری ایران خبر داد و گفت: بر اساس برنامه های پیش بینی شده، در آینده ای نزدیک ۵ تا ۸ دکل دریایی (استیجاری) به ناوگان این شرکت افزوده می شود ضمن اینکه برخی از این دکل ها برای حفاری در فاز ۱۴ پارس جنوبی مورد استفاده قرار می گیرد.

تاکایدی مجموع دستگاه های حفاری فعال ملی حفاری را ۷۳ دستگاه اعلام کرد و افزود: شرکت ملی حفاری ایران از سال ۱۳۸۴ برنامه توسعه ناوگان حفاری خود را در دست اجرا دارد و در این مدت زمان دکل های حفاری خریداری شده این شرکت یک به یک برپا شده اند و بر اساس برنامه ها تا پایان امسال نیز ۶ دستگاه حفاری راه اندازی می شود.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه های حفاری از خرید دستگاه های حفاری با استفاده از روش اجاره به شرط تملیک خبر داد و گفت: استفاده از این راهکار افزون بر ایجاد اشتغال در سطح وسیع، همچون سد محکمی در برابر خروج ارز عمل می کند.

تاکایدی توضیح داد: هم اکنون در پروژه های کلید در دست مانند پروژه فازهای ۱۷ و ۱۸، ۹ و ۱۰ و ۱۴ میدان گازی پارس جنوبی، تمام اقدام های انجام شده و تهیه کالا و مواد بر اساس قرارداد با شرکت های فروشنده به صورت خرید است زیرا در غیر این صورت، سالیانه حدود ۶۴۰ میلیون دلار بابت اجاره دکل از کشور خارج می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۷ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۰۸۳۵۰ بازدید