سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

بیمارستان های نفت در تهران و اهواز آماده پذیرش نفتی های عضو اوپک

طرح تشکیل کمیته سلامت و محیط زیست اوپک توسط ایران/بیمارستان های نفت در تهران و اهواز آماده پذیرش نفتی های عضو اوپک

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت از ارائه طرح تشکیل کمیته سلامت و محیط زیست اوپک از سوی پژوهشکده سلامت صنعت نفت خبر داد.

محمد جواد کیان؛ مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با اعلام این خبر افزود: طرح تشکیل کمیته سلامت و محیط زیست اوپک طرح جامعی است که بر اساس دستورالمعل و اساسنامه اوپک پیشنهاد شده و بر اساس این طرح، ایران به عنوان کشوری که از نظر کادر پزشکی و درمانی، طب صنعتی و همچنین تجربیات از پتانسیل بیشتری نسبت به سایر کشورهای عضو اوپک برخوردار است، مسئول این کمیته خواهد بود.

کیان با بیان اینکه تشکیل کمیته سلامت اوپک طرح جدیدی با سرفصل های متعددی است افزود: هدف از ایجاد این کمیته، وحدت رویه، هماهنگی و همگرایی در حوزه سلامت بین کشورهای عضو اوپک است که ضمن تامین سلامت شاغلان صنعت نفت و خانواده های آنها، موجبات تبادل اطلاعات و انتقال دانش مطلوب و فنی در زمینه فناوری های ارتباطات و اطلاعات پزشکی تجربیات و دانش فنی بین این کشورها را فراهم می کند.

وی شناخت مشکلات و موانع به منظور تصمیم گیری و بهینه سازی خدمات بهداشتی درمانی و ارتقای سطح کیفی و کمی سلامت در کارکنان و خانواده های تحت پوشش صنعت نفت کشورهای عضو و حمایت و تعیین استراتژی های یکسان برای کاهش اثرات محیط زیستی آلایندگی های نفتی را از دیگر اهداف کمیته سلامت اوپک برشمرد.

کیان در مورد توریسم سلامت گفت: بیمارانی که از یک کشور به کشور دیگر برای انجام امور درمانی منتقل می شود توریسم سلامت نام دارد که هم اکنون در بیمارستان فوق تخصصی نفت تهران و اهواز پتانسیل لازم برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به شاغلان صنعت نفت و همچنین کشورهای عضو اوپک با بهترین تعرفه و خدمات پذیرشی و درمانی ویژه پزشکی وجود دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، کمیته سلامت و محیط زیست اوپک در راستای اهداف مندرج در اساسنامه اوپک فعالیت خواهد کرد و مصوبات آن در تطابق با اساسنامه اوپک برای کشورهای عضو لازم الاجرا است.

این کمیته که شامل سه زیر کمیته سلامت (زیر کمیته سلامت خود شامل گروه های آموزش، پژوهش و تحقیق و فناوری ارتباطات و اطلاعات پزشکی است)، محیط زیست و طب صنعتی است و هریک وظایف خود را در چارچوب اساسنامه کمیته انجام خواهند داد، هم اکنون به منظور تایید از سوی وزیر نفت و نماینده ایران در هیات عامل اوپک در دست بررسی است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۷ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۰:۵۷۴۸۱ بازدید