سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ EN

دومین دوره مسابقات هماهنگ اذان، حفظ، قرائت و مفاهیم قرآنی

دومین دوره مسابقات هماهنگ اذان، حفظ، قرائت و مفاهیم قرآنی فردا (یکشنبه – ۱۷ مهر) با حضور نیروهای حراست رسمی و پیمانکاری سازمان حراست چهار شرکت اصلی و شرکت‌های زیرمجموعه صنعت نفت برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت (MOP)، محمد آسترکی معاونت مالی، اداری و پشتیبانی سازمان حراست وزارت نفت با بیان اینکه نخستین دوره این مسابقات در روزهای ۲۲ و ۲۳ شهریور سال جاری برگزار شد، خاطر نشان کرد: در اولین دوره مسابقات قرآنی که در درون سازمان برگزارشد، از هر رشته سه نفر برگزیده شدند که به مرحله دوم راه پیدا کردند.

وی افزود: در این دور از مسابقات ۲۰۴ نفر در بخش برادران در رشته های اذان، حفظ، قرائت، ترتیل، قرائت، صوت و مفاهیم قرآنی و ۶۵ نفر در بخش خواهران در رشته‌های حفظ، اذان، ترتیل و مفاهیم قرآنی به رقابت می‌پردازند.

معاونت مالی، اداری و پشتیبانی سازمان حراست وزارت نفت با اشاره به این که دارالقرآن سازمان حراست کل کشور پشتیبان برگزاری مسابقات قرآنی خواهد بود، ادامه داد: در ابتدا در تقسیم‌بندی حوزه‌ها قرار بود پنج حوزه به میزبانی سازمان حراست وزارت نفت و ۱۸ حوزه به میزبانی وزارت دارایی و بانک صادرات انجام شود، اما با توجه به برگزاری شایسته دور نخست این مسابقات توسط سازمان حراست وزارت نفت میزبانی ۴۰ حوزه دیگر برعهده این سازمان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه علاوه‌بر نیروهای حراست صنعت نفت، دیگر شرکت‌کنندگان از سایر وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها حضور خواهند داشت، تصریح کرد: شرکت‌کنندگانی از وزارتخانه‌های نیرو، مسکن و شهر سازی، کشور، کار، تعاون و رفاه اجتماعی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، صنایع معادن و تجارت، جهاد و کشاورزی، دارایی، سازمان تعزیرات حکومتی، بنادر و دریانوردی، بنیاد مسکن انقلاب، بنیاد مستضعفان، سازمان انتقال خون، شرکت دخانیات و بانک صادرات در این برنامه به رقابت خواهند پرداخت.

آسترکی در ادامه خاطرنشان کرد: پس از برگزاری مرحله دوم این مسابقات پذیرفته‌شدگان می‌توانند در مرحله سوم مسابقات قرآنی سازمان حراست کل کشور که در آینده نزدیک در شهر مقدس مشهد برگزار می شود، شرکت کنند.

به گفته وی، ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی(ص) و آشنایی و انس روزافزون به‌ویژه نسل جوان با کلام‌الله از دستاوردهای مهم و ضروری برگزاری این مسابقات خواهد بود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۶ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۰۵۳۰۳ بازدید