سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ EN

فرایندهای گمرکی باید متناسب با توسعه فعالیت های صنعت نفت دریایی بهبود یابد

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران بر ضرورت بهینه سازی فرایندهای گمرکی متناسب با توسعه فعالیت های صنعت نفت دریایی کشور تاکید کرد و از برگزاری جلسات هماهنگی با مسئولان گمرک ایران به منظور تحقق این هدف خبر داد.

محمود زیرکچیان زاده در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با بیان این مطلب افزود: نیل به اهداف تولیدی شرکت نفت فلات قاره از جمله تولید روزانه ۱۰ میلیارد فوت مکعب گاز، نیازمند نگرشی یکپارچه به تمامی فرصت های تولید در دریا و بهره مندی مناسب از این فرصت هاست.

وی، اصلاح قوانین و مقررات را با رویکرد فراملی و بین المللی در خصوص نفت و گاز در دریا مورد تاکید قرار داد و گفت: لازم است برای تسهیل فرایندهای مالی، قراردادی، کالا، لجستیک و به خصوص فرایندهای گمرکی، قوانین و مقررات خاصی تدوین شود تا امکان دور زدن تحریم ها بیش از پیش فراهم شود.

به گفته مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران، ضروری است روند پیشرفت پروژه های صنعت نفت سرعت بیشتری پیدا کند و در شرایطی که این صنعت با انواع تحریم ها مواجه است، قوانین داخلی باید در مسیر تسهیل فرایند ها حرکت کنند نه اینکه بر مشکلات موجود دامن زنند.

زیرکچیان زاده خاطرنشان کرد: تسهیل و تسریع عملیات ترخیص، تشریفات گمرک و نقل و انتقال کالای مناطق در جزایر خارگ، سیری و منطقه بهرگان، از جمله الزاماتی است که در جلسات مشترک با مسئولان گمرک ایران مطرح شده است و پیگیری می شود.

وی توجه جدی به ضرورت سرمایه گذاری در بخش پشتیبانی تولید و ناوگان دریایی شرکت نفت فلات قاره را  با توجه به حجم وسیع هزینه های ارزی و ریالی سالانه در این بخش مورد تاکید قرار داد و اذعان داشت: فرصت های سرمایه گذاری در بخش پشتیبانی تولید این شرکت بالغ بر ۱۲۵ میلیون دلار در سال است که اهمیت آن را بیش از پیش آشکار می سازد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۴۱۳۰۵ بازدید