سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ EN

تولید گاز از فاز های ۹ و ۱۰ پارس جنوبی به ۵۰ میلیون متر مکعب می رسد

تولید فاز های ۹ و ۱۰ پارس جنوبی اواخر مهر ماه امسال با بهره برداری از ۵ حلقه چاه،به ۵۰ میلیون متر مکعب در روز می رسد و در نتیجه این فازهای استراتژیک به میزان برنامه ریزی شده تولید خواهند رسید.

اسماعیل گله داری مجری پروژه فازهای ۹ و ۱۰ پارس جنوبی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با بیان این مطلب گفت: در حال حاضر از دو سکو فازهای ۹ و ۱۰ پارس جنوبی حدود ۳۵ میلیون متر مکعب گاز در روز تولید می شود.

وی افزود: طبق برنامه زمان بندی، ۵ حلقه از چاه های فاز ۱۰ پارس جنوبی اواخر مهر ماه امسال به بهره برداری خواهد رسید که با وارد شدن این چاه ها به مدار تولید، تولید فازهای ۹ و ۱۰ پارس جنوبی به حدود  ۵۰ میلیون متر مکعب در روز می رسد.

گله داری گفت: از ۲۲ حلقه چاه پیش بینی شده برای فاز های ۹ و ۱۰ پارس جنوبی، ۱۳ حلقه چاه به بهره برداری رسیده است و با بهره برداری از ۵ حلقه دیگر در ماه آینده تولید روزانه ۵۰ میلیون مترمکعب گاز از ۱۸ حلقه چاه محقق خواهد شد.

مجری پروژه فازهای ۹ و ۱۰ پارس جنوبی تصریح کرد: ۴ حلقه باقی مانده از ۲۲ حلقه چاه نیز تا پایان آبان ماه امسال به بهره برداری خواهد رسید.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه همه ساله در فصل تابستان عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه های فازهای پارس جنوبی انجام می شود؛ تعمیرات اساسی پالایشگاه فازهای ۹ و ۱۰ پارس جنوبی نیز تابستان امسال انجام شد و مهر ماه امسال ظرفیت تولید در این پالایشگاه با گازها ی تولید شده از فازهای ۹ و ۱۰ پارس جنوبی، به ظرفیت نهایی می رسد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۴۱۳۴۲ بازدید