سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ EN

شرکت ملی نفت ایران باید HSE را در سطح جامعه راهبری کند

احمد قلعه بانی با اشاره به توانمندی های شرکت ملی نفت ایران و نقش موثر آن در فعالیت های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشور تاکید کرد: این شرکت باید در زمینه ایمنی، بهداشت و محیط زیست در سطح جامعه نقش راهبری ایفا کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، احمد قلعه بانی؛ مدیرعامل این شرکت صبح دیروز در مراسمی که به مناسبت روز ملی ایمنی و آتش نشانی در باشگاه فرهنگی ورزشی شماره یک صنعت نفت برگزار شد، با بیان مطلب فوق افزود: شرکت ملی نفت ایران به عنوان یک سازمان دانش بنیان، علاوه بر توسعه، اکتشاف و تولید منابع هیدروکربوری، باید در بحث کاهش آلایندگی های نفتی نیز حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد.

قلعه بانی همچنین مسئولیت شرکت ملی نفت ایران را در راستای توجه به مسائل ذینفعان خود از جمله دولت، مردم، کارکنان این شرکت و حتی در سطح فراملی مورد اشاره قرار داد و افزود: کاهش آلایندگی ناشی از اجرای پروژه های نفت و گاز از جمله مسائلی است که باید مدنظر مسئولان شرکت ملی نفت ایران قرار گیرد.

وی با بیان اینکه لازم است گزارش هایی جامع در رابطه با وضعیت ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ملی نفت ایران از سوی رییس HSE این شرکت در جلسات هیات مدیره ارائه شود، تصریح کرد: باید از شرکت های خلاق و موفق در استقرار نظام HSE قدردانی و جلسات کمیته بحران این شرکت نیز به طور مستمر تشکیل شود.

قلعه بانی، بر ضرورت توجه به رعایت الزامات HSE از سوی پیمانکاران شرکت ملی نفت ایران تاکید کرد و افزود: لازم است سوابق پیمانکاران در زمینه فعالیت های ایمنی، بهداشت و محیط زیست مد نظر قرار گیرد.

معاون وزیر نفت در ادامه با قدردانی از تلاش های صورت گرفته در مدیریت HSE شرکت ملی نفت ایران، مسائل زیست محیطی را از مهم ترین مباحث مطرح در دنیا عنوان کرد و گفت: کشورهای پیشرفته جهان در تلاشند با کاهش آلایندگی های زیست محیطی، علاوه بر افزایش منافع اقتصادی، از بروز بیماری های شغلی جلوگیری کنند.

گفتنی است در پایان این همایش، با حضور قلعه بانی از شرکت های برگزیده تابعه شرکت ملی نفت ایران در بحث HSE قدردانی و به آنان لوح تقدیر اهدا شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۰۵۳۳۰ بازدید