سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

پژوهشگاه صنعت نفت ۱۸ حلقه چاه اکتشافی ایران را سیمانکاری می کند

براساس قراردادی میان واحد حفاری پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت شرکت مهندسی و خدمات نفتکاو ژرف، سیمانکاری ۱۸ حلقه چاه در میادین اکتشافی ایران به پژوهشگاه صنعت نفت واگذار شد.

سید علیرضا مرتضوی؛ رییس واحد پژوهش حفاری پژوهشگاه صنعت نفت، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با اعلام این خبر افزود: طی این قرارداد واحد پژوهش حفاری پژوهشگاه صنعت نفت، مسئولیت ارائه خدمات مشاوره ای، مهندسی، آزمایشگاهی، سرچاهی و  سیمانکاری ۱۸ حلقه چاه میادین اکتشافی را به عهده گرفت.

وی تصریح کرد: واحد پژوهش حفاری پژوهشگاه صنعت نفت، با به کارگیری فناوری های جدید و تجارب خود ، طراحی، فرمولاسیون، نظارت بر عملیات سیمانکاری ۱۸ حلقه چاه در میادین اکتشافی ایران را شامل مطالعه و جمع آوری اطلاعات سرچاهی، نمونه گیری و کنترل کیفی افزایه ها را انجام خواهد داد.

مرتضوی تاکید کرد: طراحی و فرمولاسیون دوغاب سیمان و سیال حائل، حضور در منطقه عملیاتی و نظارت بر اجرای عملیات مخلوط نمائی، سلوشن سازی، مهندس عملیات حفاری و همچنین نظارت بر اجرای عملیات نمودار گیری و تجزیه و تحلیل نمودارها به منظور پوشش سیمانی مطلوب و افزایش عمر و بهره وری از جمله اموری است که که با عقد این قرارداد اجرایی خواهند شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۰۶۴۰۹ بازدید