سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ EN

زمینه جذب نیروهای متخصص در صنعت نفت تسهیل می شود

مهندس رستم قاسمی با تاکید بر توسعه رشته های تخصصی صنعت نفت در مراکز دانشگاهی افزود: دانشگاه صنعت نفت باید یکی از پرطرفدار ترین دانشگاه های کشور باشد و افراد نمونه و بااستعداد در این دانشگاه مشغول تحصیل شوند.

به گزارش خبرنگار شانا، وزیر نفت امروز (دوشنبه ۱۱ مهر) در آیین بزرگداشت کارکنان و مدیران نمونه صنعت نفت کشور (یادواره شهید رجایی) تصریح کرد: صنعت نفت به عنوان مهم ترین ساختار اقتصادی کشور، در دوران پس از انقلاب با پیروی از فرمایش های حضرت امام(ره) و رهبر انقلاب اسلامی و تلاش برای پیشبرد وضعیت اقتصادی کشور در دوران جنگ و تحریم ها، همواره پیشران اقتصاد کشور بوده است.

مهندس رستم قاسمی تصریح کرد: مهم ترین عامل اداره و رشد این صنعت بزرگ و منابع خدادادی آن، نیروی انسانی توانمند و کارآمد است که امروز در صنعت نفت فعالیت می کنند یا به بازنشستگی رسیده اند.

وی با تاکید بر ضرورت توجه ویژه به کارکنان صنعت نفت گفت: سازمان رتبه یک، سازمانی است که کارکنان آن نمونه باشند و برای این که بتوانیم به عنوان یک سازمان نمونه فعالیت کنیم، باید کارکنان نمونه ای در صنعت نفت پرورش دهیم.

قاسمی با تاکید بر ضرورت جذب نیروهای نخبه و بااستعداد در صنعت نفت گفت: جذب و به کارگیری نیروهای نخبه و بااستعداد در دستور کار صنعت نفت قرار دارد.

وزیر نفت آموزش ضمن خدمت را یکی از اقدام های مهم صنعت نفت برای ارتقای دانش و مهارت کارکنان صنعت نفت برشمرد و گفت: هر روز فناوری های جدیدی در عرصه این صنعت بزرگ وارد می شود و برای آشنایی و آموزش کارکنان با این فناوری های جدید، باید هزینه شود.

وی حفظ و نگهداشت نیروی انسانی را یکی دیگر از فعالیت های مهم صنعت نفت برشمرد و گفت: ضروری است برای حفظ و نگهداشت نیروی انسانی صنعت نفت، به ویژه نیروی فعال در مناطق عملیاتی به عنوان پیشران خط مقدم اقتصادی کشور در مناطق دوردست توجه شود.

قاسمی تصریح کرد: بهبود وضعیت کارکنان و نگهداشت نیروی انسانی هم اکنون در دستور کار وزارت نفت قرار دارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۱ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۳۸۳۰۶ بازدید