سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

نگهداشت نیروی انسانی در دستور کار صنعت نفت است

وزیر نفت با تاکید بر اینکه کارکنان صنعت نفت در خط مقدم اقتصاد کشور درحال تلاش و جهاد هستند، گفت: ساختار منابع انسانی صنعت نفت نیاز به ویژگی‌های خاصی دارد که در این خصوص نگهداشت نیروی انسانی در دستور کار صنعت نفت است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، مهندس رستم قاسمی در مراسم بزرگداشت کارمند که صبح امروز (دوشنبه – ۱۱ مهر) انجام شد، تصریح کرد: اگرچه عده‌ای به نمایندگی از کارکنان صنعت نفت به‌عنوان کارمند نمونه مورد تقدیر قرار گرفتند ولی همه کارکنان این صنعت نمونه هستند.

وی با تاکید بر ضرورت حفظ و نگهداشت نیروی انسانی به دور از مسائل سیاسی و گفتمان‌های غیر تخصصی در صنعت نفت، افزود: باید با برنامه‌ریزی‌های دقیق زمینه برای حفظ و نگهداشت کارکنان به‌ویژه کارکنان مناطق عملیاتی که در خط مقدم اقتصاد کشور فعالیت می‌کنند، مورد توجه قرار گیرد.

وزیر نفت مقوله آموزش را از موضوع‌های مهم دوران خدمت در صنعت نفت دانست و گفت: اگرچه نگاه همسان‌سازی بین کارکنان کشور وجود دارد ولی صنعت نفت با شرایط خاص باید از ساختار خاص برخوردار باشد که در این رابطه نگهداشت نیروی انسانی در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته وی کسانی که در صنعت نفت کار می‌کنند باید احساس کنند در محیطی هستند که برای آنها ارزش قائل است و ضرورت دارد کارکنان صنعت نفت و خانواده‌های آنان از خدمات بهداشتی، رفاهی و آموزشی مناسب و مطلوبی برخوردار باشند.

مهندس قاسمی با بیان اینکه انتظار می‌رود با همدلی و همفکری در صنعت نفت، بتوانیم کارهای بزرگی که برعهده این وزارتخانه گذاشته شده را عملیاتی کنیم، تبیین کرد: تحقق برنامه‌های تولیدی نفت و گاز و افزایش آن با همدلی و وفاق در خانواده صنعت نفت بهتر و سریع‌تر عملیاتی خواهدشد.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین ارکان و مولفه اداره صنعت نفت، نیروی انسانی کارآمد و توانمند است، عنوان کرد: سازمان نمونه، سازمانی است که همه کارکنان آن نمونه باشند.

این مقام مسئول با اشاره به جهادگری و پایمردی کارکنان صنعت نفت در اوایل انقلاب اسلامی که با پیوستن به راه امام خمینی(ره)، فراز و نشیب‌های دوران جنگ و فشارهای سیاسی را به‌بهترین وجه پشت سر گذاشتند، خاطرنشان کرد: امروز نیز کارکنان صنعت نفت در خط مقدم اقتصاد کشور درحال تلاش و جهاد هستند.

وی با بیان اینکه باید بهترین‌های علمی و نخبه‌های کشور جذب صنعت نفت شوند، یادآوری کرد: در این رابطه نیاز است دانشگاه صنعت نفت نیز شرایط بهترین و پر طرفدارترین دانشگاه کشور را داشته باشد.

براساس این گزارش، در این مراسم از کارمندان نمونه در سطح ستاد وزارت نفت و شرکتهای اصلی و تابعه صنعت نفت تقدیر شد؛ همچنین در مراسم بزرگداشت کارمند امسال، شرکتهای برتر هم معرفی شدند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۱ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۴۱۳۸۶ بازدید