- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - https://pedec.ir -

دانشگاه صنعت نفت به عسلویه می آید

دانشگاه صنعت نفت به عسلویه می آید/تشکیل کمیته توسعه دانشگاه صنعت نفت در پارس جنوبی

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقصادی انرژی پارس از راه اندازی شعبه دانشگاه صنعت نفت در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی طی روزهای آینده خبر داد و افزود: برای راه اندازی و توسعه این دانشگاه در عسلویه کمیته ای متشکل از ۹ نفر تشکیل شده که امور مربوط به فضا و تجهیزات آموزشی، اسکان و آمد و شد اساتید و تسهیلات لازم را فراهم می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سید پیروز موسوی در نشست با مدیران منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران، یادآور شد: با توافق های انجام شده با رییس دانشگاه صنعت نفت، به زودی شعبه ای از این دانشگاه در عسلویه راه اندازی می شود تا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا خدمات آموزشی لازم و متناسب با نیاز صنعت نفت، گاز و پتروشیمی در حوزه عملیاتی پارس جنوبی را ارائه دهد.

وی تصریح کرد: راه اندازی شعبه ای از این دانشگاه می تواند ما را در زمینه ایجاد و راه اندازی مرکز آموزش صنعت نفت در عسلویه یاری کند؛ برای راه اندازی شعبه دانشگاه صنعت نفت در عسلویه کمیته ای متشکل از ۹ نفر شکل گرفته که امور مربوط به فضا و تجهیزات آموزشی، اسکان و آمد و شد اساتید و تسهیلات لازم را فراهم کند.

وی افزود: راه اندازی دانشگاه صنعت نفت در عسلویه با هدف ارائه آموزش های لازم جهت توانمندسازی نیروی انسانی و افزایش علم و دانش آنان در حوزه های «اقتصاد نفت» و «اقتصاد انرژی» که مقام معظم رهبری در فرمایشات خردمندانه و گوهربار خود در سفر به عسلویه ایراد فرمودند، انجام می شود.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس یادآور شد: با مجموعه مدیران دانشگاه صنعت نفت، تعامل و همفکری خوبی انجام شده است که این همکاری در سه حوزه آموزشی شامل ایجاد پردیس بین المللی دانشگاه صنعت نفت در منطقه ویژه، راه اندازی دانشکده نفت و گاز با اخذ مجوز از وزارت علوم و راه اندازی یک مرکز آموزشی_ پژوهشی به منظور آموزش و افزایش توانمندی و تخصص کارکنان شاغل در حوزه عملیاتی پارس جنوبی، اجرایی می شود.

موسوی گفت: در گام نخست با راه اندازی مرکز آموزشی _ پژوهشی دانشگاه صنعت نفت، کار مهم توانمندسازی و ارائه آموزش های فنی و تخصصی به کارکنان مورد نیاز برای راه اندازی نهایی فازهای ۱۵، ۱۶، ۱۷ و ۱۸ را عملیاتی خواهیم کرد.

[1] [2] [3] [4]