سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

تکمیل ۲۲۷۷ پروژه عمرانی با حمایت صنعت نفت

با مساعدت مجموعه صنعت نفت و در راستای طرح کمک به عمران مناطق نفتخیز، تعداد ۲۲۷۷ پروژه عمرانی در ۳۱ استان کشور طی ۷ سال گذشته، تکمیل و راه اندازی شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، همزمان با اولین دور سفرهای استانی ریاست جمهوری در سال ۸۳، تعداد ۳۷۵۱ پروژه عام المنفعه در مجموعه صنعت نفت تعریف شده که از این میان عملیات اجرایی مربوط به ۲۲۷۷ پروژه نهایی و راه اندازی شده است.

این پروژه ها مربوط به دور اول و دوم سفرهای استانی ریاست جمهوری و سفرهای مقام معظم رهبری به ۵ استان است و در مجموع در ۳۱ استان و ۶۷۹ شهر اجرایی شده است.

بنابراین گزارش، تقریبا تمامی ۳۶۹ پروژه تعریف شده در دور اول سفرهای استانی است، راه اندازی شده و به مرحله بهره برداری رسیده است.

در دور دوم سفرهای استانی نیز در مجموع ۲۴۴۸ پروژه با ارزشی بالغ بر ۶۲۱ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان مصوب شده است که از این میان ۱۲۰۸ پروژه به اتمام رسیده است.

راه اندازی ۷۵۶ پروژه عمرانی تا پایان سال

بنابر برنامه ریزی های انجام شده در عمران مناطق نفتخیز، تعداد ۷۵۶ پروژه باید تا پایان سال به بهره برداری برسد؛ این در حالی است که در ۶ ماهه اول سال جاری نیز ۵۵۶ پروژه با اعتباری بالغ بر ۳۴۵ میلیارد تومان نهایی شده است.

بنابراین گزارش، ۹ پروژه در فروردین ماه، ۶۲ پروژه در اردیبهشت، ۱۸۹ پروژه در خرداد و ۹۰ پروژه در تیرماه راه اندازی شده است؛ در عین حال قرار است تا پایان مردادماه ۹۰ پروژه و تا پایان شهریورماه نیز ۱۱۶ پروژه دیگر به بهره برداری برسد.

پروژه های طرح کمک به عمران مناطق نفتخیز درقالب پروژه های آموزشی، ورزشی، علوم پزشکی، طرح های مربوط به کمیته امداد، بهزیستی و حوزه های علمیه تعریف شده است.

شکست ساختار کار، شیوه تعریف پروژه های عمرانی مناطق نفتخیز

در اجرای طرح های کمک به عمران مناطق نفتخیز تلاش شده تا با شکست ساختار کار و بیان جزییات انجام هر پروژه و تعیین اعتبار موردنیاز برای انجام جزبه جز آن، طرح ها در مدت زمان مصوب و در چارچوب حجم کلی اعتباری اجرایی شود.

بنابراین گزارش،  هزینه مصوب برای انجام هر پروژه به مروز زمان و همزمان با رشد پیشرفت کار مطابق با برنامه از پیش تعیین شده پرداخت می شود و علاوه بر آن ۱۵ درصد از کل حجم اعتبار نیز زمانی پرداخت خواهد شد که پروژه نهایی شده و آماده راه اندازی باشد؛ در صورتی که یک پروژه با هزینه کمتر از رقم پیش بینی شده اجرایی شود، از باقی اعتبار برای خرید تجهیزات و اقلام مورد نیاز در آن پروژه استفاده خواهد شد.

 

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۰:۳۵۳۱۲ بازدید