سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ EN

۲۳۲ هزار متر حفاری چاه های نفت و گاز در ۶ ماه نخست امسال

حیدر بهمنی از ۲۳۲ هزار و ۶۶ متر حفاری چاه های نفت و گاز در مناطق خشکی و دریایی کشور به وسیله ناوگان این شرکت در ۶ ماه نخست امسال خبر داد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در گفت و گو با خبرنگار شانا افزود: در این مدت ۸۲ حلقه چاه نفت و گاز شامل دو حلقه اکتشافی، ۳۳ حلقه توسعه ای، ۷ حلقه توصیفی و ۴۰ حلقه تعمیری بوده است.

وی با اشاره به جنبه های اقتصادی، زیست محیطی و بهره وری بهینه از نیروی انسانی و تجهیزات حاصل از شتاب بخشی به عملیات حفاری و تکمیل چاه های نفت و گاز، توضیح داد: با تمهیدات به کار گرفته شده حفاری ۱۱ حلقه چاه ۱۳۸ روز زودتر از برنامه تعریف شده از سوی شرکت های متقاضی به پایان رسید.

بهمنی در تشریح خدمات فنی و ویژه این شرکت که مشتمل بر ۲۰ نوع خدمات و توان انجام آن از مزیت های ممتاز این شرکت در قیاس با دیگر شرکت های حفاری در سطح جهان است، گفت: از ابتدای فروردین تا پایان شهریورماه درمجموع ۳ هزار و ۶۵۵ عملیات خدمات فنی و ۵۵۳ هزار عملیات خدمات ویژه به دستگاه های حفاری این شرکت و سایر شرکت های حفاری در کشور ارائه شد که به ترتیب ۱۴۹ و ۴۷ عملیات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی حفاری در فاز ۱۴ طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی و میدان نفتی آزادگان شمال از سوی دستگاه های حفاری این شرکت در نیمسال نخست امسال افزود: در این مدت ۸۷ مورد جابه جایی دستگاه های حفاری این شرکت در کشور انجام شده است.

بهمنی درباره تقویت ناوگان حفاری این شرکت اظهار کرد: برای امسال افزوده شدن ۱۰ دستگاه حفاری خشکی به ناوگان حفاری شرکت برنامه شده است که تامین و راه اندازی ۶ دستگاه در نیمه اول سال تحقق یافت.

شرکت ملی حفاری ایران، یکی از شرکت های بالادستی تابع شرکت ملی نفت ایران است که ستاد مرکزی آن در اهواز استقرار دارد و ۹۰ درصد عملیات حفاری و خدمات فنی و تخصصی مرتبط را با بهره گیری از ۷۱ دستگاه حفاری خشکی و دریایی و تجهیزات ویژه کاربردی در این صنعت در کشور به عهده دارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۰۹۹۴۹ بازدید