سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ EN

همایش فنآوری و نوآوری در صنعت نفت برگزار می‌شود

با حضور وزیر نفت، همایش بین‌المللی فنآوری و نوآوری در صنعت نفت و گاز ایران به میزبانی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، با حضور مهندس رستم قاسمی وزیر نفت و مدیران ارشد صنعت نفت، همایش بین‌المللی فنآوری و نوآوری در صنعت نفت و گاز ۱۰ و ۱۱ آبان ماه امسال در تهران برگزار می‌شود.

با توجه به ضرورت توسعه فنآوری و تکنولوژی‌های جدید در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ایران، تبیین اهمیت و ضرورت به کارگیری ابزارهای اثربخش مدیریت فنآوری و نوآوری برای توسعه و بهبود عملکرد صنعت نفت مطابق با الگوهای توسعه پایدار، موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی موضوع برگزاری پانزدهمین همایش بین‌المللی را به موضوع فنآوری‌های نوین اختصاص داده است.

هدف از برگزاری این گردهمایی بین‌المللی شناسایی و معرفی روشهای نوین مدیریت نوآوری و فناوری همچون برنامه‌ریزی راهبردی و نقشه راه فنآوری در صنعت نفت، انتقال فنآوری و نقش ظرفیت جذب، یادگیری سازمانی و مدیریت سرریز دانش در ارتقای توانمندی توسعه فنآوری و تاثیر به‌کارگیری این فنون بر آینده صنعت نفت و گاز است.

در این همایش بین‌المللی علاوه‌بر مدیران ارشد وزارت نفت و شرکتهای تابعه، نمایندگانی از شرکت‌های بزرگ بین‌المللی و کارشناسان اقتصادی حضور پیدا خواهند کرد.

تجاری‌سازی دستاوردهای پژوهشی، چالشهای شکل‌گیری فن بازار در صنعت نفت و گاز و نقش بخش خصوصی و شرکتهای دانش بنیان در توسعه تکنولوژی، ارزیابی و نقش توانمندی فنآوری در توسعه توان ساخت داخل، ارزیابی مدیریت ریسک و سبد پروژههای تحقیق و توسعه فنآوری، نظام نوآوری، بررسی زیرساختهای حقوقی، قانونی و مالکیت فکری، مدیریت تحقیق و توسعه فناوری، نوآوری شبکه ای، دیپلماسی فنآوری انرژی، محدودیتها و ظرفیتهای همکاریهای بین‌المللی در توسعه توانمندی تکنولوژیکی در صنایع نفت و گاز از دیگر محورهای برگزاری این گردهمایی است.

از سوی دیگر در حاشیه برگزاری این همایش یک نمایشگاه و مجموعه‌ای از کارگاه های آموزشی جانبی با حضور متخصصان و صاحب نظران داخلی و خارجی در زمینه های مختلف مدیریت فناوری برگزار خواهد شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۰۵۴۰۶ بازدید