سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

مسیرهای تامین مالی گازرسانی به پروژه مسکن مهر تشریح شد

مدیر پروژه مسکن وزارت نفت با تشریح جزئیات تامین مسائل مالی اجرای پروژه گازرسانی به مسکن مهر، گفت: تا پایان امسال یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکن مهر گازرسانی می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌‌رسانی وزارت نفت(MOP)، محمد امیرخانی با اشاره به اینکه با همکاری وزیر راه و شهرسازی و بانک مرکزی مقرر شد که از خط اعتباری این وام استفاده شود، اظهار کرد: براین اساس گازرسانی به یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد مسکونی پیش‌بینی شده است.

وی افزود: برای این تعداد واحد مسکونی ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه پیش‌بینی شده است اما از آنجایی که در وزارت نفت بودجه ای را برای تامین مسکن مهر نداریم، بنابراین باید از منابع دیگری این هزینه‌ها تامین شود.

مدیر پروژه مسکن وزارت نفت با اشاره به چگونگی تامین منابع این پروژه اظهار داشت: بخشی از منابع از طریق پروژه‌های وزارت نفت تامین شد و برای دریافت بخش دیگر هزینه‌ها با بانک‌ها در پنج استان رایزنی انجام شده تا با دریافت اعتبار، گازرسانی به شهر، روستا و مسکن مهر در این استان‌ها انجام گیرد.

به گفته وی بنابراین با تامین اعتبار تا پایان امسال، گازرسانی به یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر محقق می‌شود؛ البته به این معنا نیست که ظرفیت گازرسانی وزارت نفت به همین میزان است بلکه می‌توان بیشتر از این هم گازرسانی را تامین کرد.

امیرخانی با تاکید بر اینکه سه موضوع مهم برای اجرای طرح گازرسانی وجود دارد، تشریح کرد: مرحله اول ایجاد امکانات فنی برای لوله گذاری زمین است زیرا در پروژه پرند توپوگرافی زمین اجازه کار را نمی‌دهد و باید به اصطلاح کف و بر زمین آماده باشد.

وی در ادامه توضیح داد: موضوع دیگر اینست که باید معابر برای گازرسانی باز باشد زیرا اگر مصالح ساختمانی و خاک در معابر وجود داشته باشد، امکان لوله گذاری نیست. همچنین در مرحله سوم موضوع اطلاعات، نقشه و محاسبات مطرح است که باید این اطلاعات به مسئولان گازرسانی داده شود و تعداد واحدها و ظرفیت واحدها را برای گازرسانی مشخص کنند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۰۲۳۹۳ بازدید