سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

برنامه ریزی برای افزایش مشارکت بازنشستگان در اجرای پروژه های صنعت نفت

مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران اظهار کرد: با تشکیل های تعاونی های مرتبط با پروژه های صنعت نفت می توان انتظار داشت که مشارکت بازنشستگان در اجرای پروژه های صنعت نفت افزایش یابد.

احمد قلعه بانی؛ مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با تاکید به توجه هر چه بیشتر به توانمندی های قشر بازنشسته صنعت نفت گفت: ایجاد راهبردی مشخص و واحد برای رسیدگی به امور بازنشستگان صنعت نفت ضروری است.

قلعه بانی افزود: نفت با وجود قدمت ۱۰۳ ساله هنوز نتوانسته است برای بازنشستگان خود کار ارزنده ای انجام دهد، این در حالی است که صنعت نفت قادر است با فعال کردن زمینه های حضور بازنشستگان در قالب بخش خصوصی تولید گرا از مشارکت حداکثری این قشر در توسعه و تکامل صنعت نفت بهره برد.

وی خواستار تدوین برنامه بلند مدت و استراتژی پنج ساله برای شرکت های زیر مجموعه و تحت پوشش صندوق های بازنشستگی، پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت شد و گفت: می توان با شناسایی ظرفیت های موجود در شرکت های سرمایه گذاری زیر مجموعه صندوق های بازنشستگی کارکنان صنعت نفت، گزینه های مناسب برای ورود به بازار بورس و سرمایه را تعیین کرد.

قلعه بانی بر اهمیت شناسایی مواردی که موجبات افزایش کارایی و بهره وری نیروهای سازمانی را فراهم می کند تاکید کرد و گفت: می توان با صدور پروانه تشکیل تعاونی های مرتبط با پروژه های صنعت نفت و استفاده از توان کارکنان صندوق های بازنشستگی، ارتباط بین صنعت نفت و صندوق ها را تقویت و تحکیم کرد.

وی با اشاره به این که کارآفرینی و ایجاد شرایط مناسب برای عضویت و مشارکت بازنشستگان صنعت نفت در تعاونی های مرتبط با پروژه های نفتی، سرعت توسعه صنعت نفت و گاز کشور را افزایش می دهد افزود: باید شرایطی فراهم شود تا ضمن مشارکت بازنشستگان به مسائل معیشتی آنها هم بیش از پیش رسیدگی شود.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران بر پیگیری مسائل مالی و وصول مطالبات صندوق های بازنشستگی، رفاه و پس انداز کارکنان صنعت نفت تاکید کرد و از مسولان خواست تا ر این زمینه پیگیری های لازم را در اسرع وقت به اجرا درآورند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۵۵۴۴۹ بازدید