سال مهار تورم و رشد توليد
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ EN

ادای احترام مدیرعامل شرکت ملی نفت به مقام جانبازان و خانواده شهدا

به مناسبت هفته دفاع مقدس و در سالروز شکست حصر آبادان مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران روز گذشته ۵ مهرماه به همراه جمعی از مدیران این شرکت از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، احمد قلعه بانی؛ مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران روز گذشته (۵ مهر ماه) همزمان با سالگرد شکست حصر آبادان، ضمن بازدید و تکریم از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس شاغل در شرکت ملی نفت ایران در جریان مشکلات آنان قرار گرفت و از زحمات و مجاهدت های آنان تقدیر و تشکر به عمل آورد.

عبدالرضا مراد حاجتی؛ فرمانده بسیج شرکت ملی نفت ایران که در این مراسم حضور داشت با اعلام اینکه بازدید از خانواده های شهدا و ایثارگران موجب می شود تا با نیرویی مضاعف به انجام وظیفه بپردازیم ادامه داد: بسیج وزارت نفت وظیفه سالم سازی  در تمام حوزه ها را بر عهده دارد، از سال ۵۹ تا ۶۷ شرکت ملی نفت ایران بیش از سه هزار بار مورد تهاجم دشمن قرار گرفت اما هیچ گاه تولید و صادارت متوقف نشد.

وی تاکید کرد: زمانی جنگ، جنگ نظامی بود اما هم اکنون به جنگ اقتصادی مبدل شده است و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند باید با تمامی تحریم های وارده جنگید تا دشمن نتواند از طریق اقتصاد موجب شکست کشور شود؛ با سالم سازی از طریق جذب نیروهای فنی ماهر ، افراد جوان خوشفکر در صنعت نفت تزریق خواهند شد.

وی تکریم از خانواد های شهدا را از وظایف بسیج شرکت ملی نفت ایران برشمرد و گفت: بسیج ماموریت های مختلفی را در بازه های زمانی گوناگون برعهده دارد به گونه ای که در حال حاضر ماموریت خطیر فرهنگی را در پیش گرفته است.

مراد حاجتی ادامه داد: در هفته دفاع مقدس بسیج ۶۷ شرکت زیر مجموعه شرکت ملی نفت ایران در ۱۵ استان کشور وظیفه بازدید و عیادت از خانواد های شهدا و ایثارگران را به انجام خواهند رساند تا علاوه بر حضور در جمع گرم و صمیمی آنان با مشکلات آنان آشنا و نسبت به رفع آن اقدام کنند.

منوچهر خندان؛ رییس روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران نیز که در این هیأت حضور داشت خاطر نشان کرد: روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران در حوزه رسانه پیرامون اشاعه تفکر بسیجی تلاش فراوان کرده است تا بتواند بستر های مناسب را فراهم کند تا شرکت بزرگ ملی نفت ایران در کنار وظایف اصلی و ماموریت های خطیری که بر عهده دارد این تفکر را که برخواسته از همت بلند و قابل تقدیر خانواده های ایثارگران است، به نحو احسنت اطلاع رسانی و به جامعه منتقل و منعکس کند.

وی با بیان اینکه تفکر بسیجی در کارکنان شرکت ملی نفت ایران در دوران های مختلف چون دفاع مقدس، سازندگی و هچنین در دوران بالندگی و جهاد اقتصادی مشهود است، تصریح کرد: روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران در سال جهاد اقتصادی به دنبال این است که  بتواند تفکر بسیجی را احیا و نهادینه کند تا بخش اعظمی از مسائل و مشکلاتی که بطور روزمره با آن در شرکت ملی نفت روبرو است رفع شود.

رییس روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران که مسئولیت سخنگویی این شرکت را نیز برعهده دارد با بیان اینکه هویت و ماهیت کار تلاشگران صنعت نفت، عملیاتی است گفت: در پروژه های عملیاتی چون سکوهای نفتی، هیچ عنصری چون آئین نامه ها، بخش نامه ها و اهرم های مدیریتی نمی تواند آنان را وادار به کار کند ،و آشکار است که سختی این کار جز با تفکر بسیجی، تعصب و تعهد به کشور و نظام مقدس جمهورس اسلامی میسر نخواهد شد.

خندان با بیان اینکه شرایط لازم برای تسری تفکر بسیجی فراهم است، اظهار داشت: روابط عمومی به عنوان متولی فعالیت های رسانه ای در سطح سازمان  و تقویت کننده این پدیده و تفکر به جد در تلاش است که تفکر بسیجی را هرچه سریعتر تعمیم دهد این در حالی است که تمام  شرایط برای ترویج فرهنگ بسیجی و تفکر بسیجی فراهم است.

گفتنی است اولین ایثارگری که توسط مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران مورد بازدید و تکریم قرار گرفت یوسف شیرزاد جانباز ۷۵ درصد جنگ تحمیلی بود که در آبادان، اروند کنار در اثر اصابت ترکش به دست چپ که منجر به قطع دست از مچ شده و نیز اصابت ترکش به شکم و چشم راست که منجر به تخلیه چشم شد، به مقام جانبازی نایل شد.

وی پس از اصابت ترکش به بیمارستان شرکت نفت آبادان انتقال یافته و به مدت ۱۵ روز در آن بیمارستان بستری و سپس به تهران (بیمارستان شهید فیاض بخش) منتقل و به مدت ۴ ماه در بیمارستان بستری بوده است.

یوسف شیرزاد که از فرط خوشحالی از حضور مدیران شرکت ملی نفت ایران در منزلشان با بغض سخن می گفت، عنوان کرد: در طول ۲۲ سال پس از مجروحیت خود این اولین باری است که مدیران از آن عیادت کردند.

دومین جانبازی که توسط مدیران ارشد شرکت ملی نفت مورد تقدیر قرار گرفت جواد قاسمی نژاد بود که در سن ۱۷ سالگی جانباز شده است.

وی که از جانبازان ۷۰ درصد دوران دفاع مقدس است در عملیات والفجر ۸ شهر فاو بعد از ام القصر به سمت کارخانه نمک در عراق در اثر اصابت ترکش به سر و دست مجروح شد.

جانباز قاسمی پس از مجروحیت به کما فرو رفت و او را به شیراز اعزام کردند و پس از۱۵ روز در کما بودن و یک و ماه نیم بستری بودن، به بیمارستان لقمان الدوله تهران انتقال یافت و به دلیل نیاز به مراقبت های ویژه و عدم امکانت مناسب بیمارستان ترخیص شد که مراقبت و نگهداری از وی در منزل ادامه یافت.

وی نیز که به سختی سخن می گفت به تشریح شب عملیات برای حاضرین پرداخت؛ نکته جالبی که در کلام این جانبازان عزیز مکرراً بیان می شد و اظهار ناراحتی می کردند محروم ماندنشان از نائل شدن به فیض شهادت بود.

نکته دیگری که باید به آن پرداخت این است که همسر جانباز قاسمی که از ظاهری بسیار نحیف برخوردار بود و آثار سال ها خستگی ناشی از مراقبت های پی در پی وی از همسر فداکارش در چهره اش نمایان بود، در گفت و گو با خبرنگار ما از وضعیت همسر خود احساس رضایت کرد و گفت از نگهداری و مراقبت از وی خسته نشده است.

در نهایت نیز مدیران نفتی برای عرض ارادت به منزل شهید اکبر رسول زاده نمین رفتند تا ضمن دلجویی از پدر خردسال و پیرش که به بیماری سرطان نیز مبتلا شده است، از آنها عیادت کنند.

پدر شهید اکبر زاده که در سن ۸۳ سالگی به سر می برد از داشتن اولاد خود که همگی تحصیل کرده بودند احساس رضایت و خشنودی کرد و گفت: با تمام سختی کار کردم اما فرزندانی با سواد و مفید تحویل جامعه داده ام.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۵۳۳۸۹ بازدید