سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

تاکید وزیر نفت بر راه‌اندازی فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس‌جنوبی تا پایان سال

وزیر نفت با تاکید بر اینکه پروژه‌های توسعه فازهای پارس‌جنوبی در شرایط مناسبی در حال فعالیت هستند، بر راه‌اندازی فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس‌جنوبی تا پایان سال ۱۳۹۰ تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، مهندس رستم قاسمی در حاشیه مراسم تجلیل از ایثارگران هشت سال دفاع مقدس صنعت نفت که صبح امروز (سه‌شنبه – ۵ مهر) برگزار شد، افزود: تاکنون بخشی از مشکلات تامین منابع مالی طرح‌های توسعه‌ای میدان پارس‌جنوبی حل شده است.

سرمایه‌گذای ۵۰ میلیارد دلاری در پارس‌جنوبی

وزیر نفت با تاکید بر اینکه به‌این‌ترتیب پیش‌بینی می‌شود در برنامه‌های زمان‌بندی موجود پیشرفت مناسبی در توسعه فازهای این میدان مشترک داشته‌ باشیم، خاطرنشان کرد: درحال حاضر درحال ۵۰ میلیارد دلار دسرمایه‌گذاری در میدان پارس‌جنوبی هستیم که با نهایی‌شدن این سرمایه‌گذاری‌ها، عملیات اجرایی اکثر فازهای میدان تمام خواهد شد.

وی همچنین تصریح کرد: برای توسعه سایر میدان‌های نفتی و گازی و به‌ویژه میدان‌های مشترک که در اولویت برنامه‌های وزارت نفت هستند نیز برنامه‌ریزی‌ دقیقی صورت گرفته که جزئیات آن به‌زودی اعلام خواهد شد.

مهندس قاسمی با اشاره به اینکه اکثر کارکنان وزارت نفت بسیجی هستند، تاکید کرد: قطعا این روحیه بسیجی کارکنان به‌ویژه در سال جهاد اقتصادی در تولید بیشتر نفت و گاز موثر خواهد بود و منجر به برداشتن گام‌های بزرگی در وزارت نفت خواهد شد.

براساس این گزارش، صبح امروز مراسم تجلیل از ایثارگران هشت سال دفاع مقدس صنعت نفت با هدف ارج‌نهادن به جایگاه والای حماسه‌سازان این صنعت برگزار شد. در این مراسم مهندس قاسمی وزیر نفت، سردار سرتیپ پاسدار سلامی جانشین فرماندهی کل سپاه، معاونان وزیر نفت، فرمانده مرکز بسیج وزارت نفت و بسیجیان این وزارتخانه حضور داشتند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۰۸۳۰۸ بازدید