سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

اختصاص ۵ میلیارد یورو تسهیلات برای طرح‌های صادراتی زودبازده نفت و گاز

بانک توسعه صادرات ایران تا پایان سال ۱۳۹۳، مبلغ پنج میلیارد یورو برای تأمین مالی طرح های صادراتی زود بازده نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی اختصاص می دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، براساس تفاهم نامه ای که به امضاء مدیران عامل بانک توسعه صادرات ایران و شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت رسیده است، اعطای تسهیلات ارزی و ریالی و ارائه خدمات بانکی به طرح های نفت، گاز و پتروشیمی این شرکت با اولویت طرح‌های صادراتی و زودبازده صورت می پذیرد.

بر اساس این گزارش، این بانک به‌منظور تأمین قسمتی از نیازهای پولی و مالی شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت با اعطای تسهیلات، سرمایه‌گذاری و تأمین مالی پروژه های بلندمدت در قالب روش هایی از قبیل خرید، مشارکت و بیع‌متقابل از پروژه های نفت و گاز حمایت می کند.

این گزارش می افزاید: تفاهم نامه مذکور برای یک دوره سه ساله و به مبلغ پنج میلیارد یورو به امضاء آقایان بهمن وکیلی؛ مدیر عامل و رئیس هیأت مدیره بانک توسعه صادرات ایران و علی احمدی؛ مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت رسید.

همچنین مقرر شده است منابع مورد نیاز برای اجرای این تفاهم نامه از محل فروش اوراق مشارکت ارزی، گواهی سپرده ارزی، منابع صندوق توسعه ملی و سپرده گذاری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در بانک توسعه صادرات ایران تأمین شود

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۰۶۳۴۲ بازدید