سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

بیانیه مرکز مقاومت بسیج وزارت نفت به مناسبت پاسداشت هفته دفاع مقدس

سرّ اصلی این فتح و ظفر الهی را باید از زبان فاتحان اصلی آن که عند ربهم یرزقون‌اند و از لابلای وصایای گهربارآنان جست. در این بین تنها یک حقیقت را می‌توان بیانگر روح حاکم بر تمامی دست نوشته‌های وحی گونه‌ی آنان دانست وآن هم جهاد و قیام خالصانه در راه خدا و اطاعت محض از ولی امر مسلمین است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، مرکز بسیج وزارت نفت در قالب بیانیه‌ای هفته دفاع مقدس را گرامی‌داشته که متن آن به شرح ذیل است:

ولنبلونکم حتی نعلم المجاهدین منکم و الصابرین

و شما را می‌آزمائیم تا مجاهدان و صابرانتان را بشناسیم(سوره ی محمد آیه ۳۱)

هفته‌ی دفاع مقدس یادآور حماسه‌ای مالامال از عزت، شجاعت، فداکاری و تجلی‌گاه جمیع کرامات انسانی و برگ زرین دیگری بر تاریخچه‌ی افتخارات ملت فهیم و انقلابی ایران زمین است که با تقدیم هزاران شهید والا مقام و جانبازان گرانقدر در دوران دفاع مقدس از این آزمون الهی سربلند بیرون آمدند.

آنچه در این جنگ نابرابر و نبرد حق علیه باطل توانسته است بیش از همه توجه متفکرین و صاحبنظران را به خود جلب کند راز اصلی این پیروزی است، اینکه چگونه ملتی می‌تواند پس از یک انقلاب عظیم و دگرگونی در تمامی ساختارهای سیاسی – حکومتی و نیز مشکلات عدیده‌ی داخلی و خارجی استوار در برابر ابرقدرت‌های شرق و غرب و تمامی ایادی آنان بایستد وآنها را به زانو درآورد. سرّ اصلی این فتح و ظفر الهی را باید از زبان فاتحان اصلی آن که عند ربهم یرزقون‌اند و از لابلای وصایای گهربارآنان جست. در این بین تنها یک حقیقت را می‌توان بیانگر روح حاکم بر تمامی دست نوشته‌های وحی‌گونه‌ی آنان دانست وآن هم جهاد و قیام خالصانه در راه خدا و اطاعت محض از ولی امر مسلمین است.

دلیر مردان و کارکنان جان بر کف صنعت نفت نیز در دوران پرشکوه دفاع مقدس دوشادوش سایر اقشار جامعه، با توکل به خداوند متعال و با استعانت از ائمه معصومین (صلوات الله علیهم اجمعین) در دشوارترین شرایط و در زیرهجمه‌ی سنگین دشمن و حملات هوایی و زمینی به تاسیسات نفتی جمهوری اسلامی ایران با تمام توان ایستادگی کردند و هیچ زمان به دشمن متجاوز اجازه ندادند تا کمترین توفیقی حتی به مدت یک روز در مسدود کردن شاهرگ حیاتی اقتصاد کشورعزیزمان حاصل نماید و دست به ابداعات و ابتکارات نوینی در بسیاری از عرصه‌های علمی و فنی در بخش های مختلف فرآیند اکتشاف، استخراج، بهره برداری، تولید وصادرات نفت زدند که تحسین جهانیان را برانگیخت.

امروز نیز پس از گذشت دو دهه از آن دوران جمیع کارکنان و بسیجیان صنعت نفت ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های والای انقلاب اسلامی و حضرت امام خمینی (ره)، اطاعت ازفرامین ورهنمودهای رهبر فرزانه‌ی انقلاب را سرلوحه‌ی وظایف خویش می دانند و همچنین با توجه به عملکرد درخشان دردوران جنگ تحمیلی آمادگی خود را برای ایستادگی همه جانبه مقابل تمامی تحریم ها و تهدیدهای دشمن و تبدیل یکایک آنها به فرصتی جهت ارتقای عزت و افتخار ایران اسلامی در سراسر گیتی اعلام می دارند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۰۶۴۴۹ بازدید