سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

ثبت ۷۷ میلیون لیتری مصرف بنزین در تابستان امسال

مصرف بنزین کشور که در هفته‌های گذشته اندکی کاهش یافته بود، در تعطیلات هفته گذشته (۳۰ شهریور تا ۲ مهر) مجددا افزایش یافت و در روز ۳۱ شهریور به بالاترین میزان خود در تابستان امسال رسید.

به گزارش خبرنگار شانا، بر پایه آمار رسمی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، مصرف بنزین کشور در آخرین روز تعطیلات تابستان، (پنج شنبه، ۳۱ شهریور) همزمان با تعطیلات و آغاز فصل بازگشایی مدارس و نیز افزایش ترددهای درون و برون شهری ، رکورد ۷۷ میلیون لیتر را ثبت کرد که این رقم رکوردی بی سابقه در فصل تابستان سال ۹۰ محسوب می شود.

بر پایه این آمار، در چهار روز پایانی تعطیلات تابستانی و در فاصله روزهای (۳۰ شهریور تا ۲ مهر) در مجموع ۲۷۲ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر بنزین در کشور مصرف شد که این رقم به طور میانگین ۶۸ میلیون و ۱۵۰ هزار لیتر بوده است که در مقایسه با میانگین هفته گذشته، حدود ۳ میلیون لیتر افزایش یافته است.

این میزان مصرف بنزین در روز ۳۱ شهریور ماه پس از رکورد مصرف ۸۲ میلیون لیتر بنزین در روز ۱۲ فروردین امسال، بی سابقه بوده است.

بیشترین میزان مصرف فرآورده در فصل تابستان امسال مربوط به روز پنج شنبه (۳۱ شهریور) با ۷۷ میلیون لیتر و کمترین آن مربوط به روز دوشنبه (۳۱ مرداد) با ۴۵ میلیون لیتر بوده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۵۱۲۸۵ بازدید