سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

ضرورت استقرار سیستم مکانیزه خرید کالا در صنعت نفت

صدری افقه با تاکید بر ارتباط پایدار میان شرکت های ستادی با تولیدی صنعت نفت گفت: ضروری است ارتباط میان این شرکت ها از طریق ایجاد سیستم مکانیزه خرید با هدف دسترسی آسان به اطلاعات برقرار شود.

به گزارش خبرنگار شانا، مدیرعامل شرکت پشتیبانی ساخت و تهیه کالای نفت تهران امروز (۴ مهر) در مراسم معارفه خود گفت: تشکیل کارگروه ها در بخش های مختلف ساخت و تاسیس کالا، برگزاری جلسه های منظم هماهنگی میان شرکت های تولیدی و کالای نفت و همکاری بیش از پیش ستاد با شرکت های تولیدی و مصرف کنندگان کالا با هدف افزایش سرعت عمل، کیفیت و تولید پایدار، از اقدام های مهمی است که در این شرکت باید به آنها توجه شود.

صدری افقه با تاکید بر ارتباط پایدار میان شرکت های ستادی با تولیدی صنعت نفت گفت: ضروری است ارتباط میان این شرکت ها از طریق ایجاد سیستم مکانیزه خرید با هدف دسترسی آسان به اطلاعات برقرار شود، زیرا با ایجاد پل ارتباطی میان سیستم مکانیزه خرید و تامین کالا، دسترسی به اطلاعات کالاها در انبارها و آخرین وضعیت سازندگان امکان پذیر خواهد بود.

وی افزود: نمونه این سیستم، خوشبختانه در شرکت فلات قاره، عملیاتی و اجرایی شده و همه مراحل فرآیند خرید از این طریق در حداقل زمان و با دقت بسیار بالا قابل پیگیری است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی ساخت و تهیه کالای نفت تهران با تاکید بر ضرورت ارتباط سیستمی و ساماندهی اطلاع رسانی در زمینه نیازمندی ها و منابع سازندگان کالا در داخل کشور افزود: هم اکنون شرکت های زیرمجموعه شرکت ملی نفت ایران به صورت انفرادی همکاری خوبی با سازندگان داخل دارند و تعداد قابل توجهی کالا در بخش های مختلف صنعت نفت ساخته شده است، ولی به دلیل نبود ارتباط سیستمی و اطلاع رسانی ضعیف، در برخی مواقع کالاهای موردنیاز از خارج تامین می شود.

افقه ادامه داد: ضروری است آخرین اطلاعات و توانمندی های سازندگان داخل در زمینه تامین کالا از طریق سیستم، به روز و ساماندهی و به همه شرکت ها اطلاع رسانی شود.

وی با بیان این که باید هماهنگی لازم میان ظرفیت ساخت داخل و کالاهای مورد نیاز صنعت نفت ایجاد شود، گفت: کالاهایی که در کشور به تولید انبوه رسیده است، نباید وارد شود و تولید کننده داخل باید اطمینان لازم را در زمینه بازگشت سرمایه گذاری داشته باشد.

صدری افقه با تاکید بر ضرورت اعتماد به تولیدکنندگان داخل گفت: در زمینه امکانات فنی مهندسی ـ ماشین آلات و نیروی متخصص، توانمندی بسیار بالایی در کشور وجود دارد؛ بنابراین ساخت کالاهایی با فناوری پیشرفته در کشور به آسانی قابل انجام است.

وی افزود: با مدیریت سیستمی، برنامه ریزی و نظم در کار در شرکت کالای نفت و استفاده هر چه بیشتر از توان داخلی با تولید کالای با کیفیت، در حداقل زمان ممکن، پشتیبان خوبی برای صنعت نفت و گاز کشور خواهیم بود.

مهندس پوررستمی، مدیرعامل پیشین شرکت پشتیبانی ساخت و تهیه کالای نفت تهران، نیز در این مراسم تصریح کرد: امسال ۶۰۰ میلیون دلار سفارش تامین کالا برای بخش های مختلف صنعت نفت داشتیم که این میزان سه برابر سال گذشته است.

در پایان این مراسم، مهندس احمد قلعه بانی، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اهدای لوح های جداگانه، صدری افقه را به سمت مدیرعامل جدید شرکت پشتیبانی ساخت و تهیه کالای نفت تهران منصوب و از کوشش های مهندس پوررستمی، مدیر عامل پیشین این شرکت تقدیر کرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۶:۱۸۳۷۹ بازدید