سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ EN
مهندس سعدونی مدیرعامل شركت متن:

احتمال امضای قرارداد ۱٫۵ میلیارد دلاری توسعه میدان نفتی آذر با یک کنسرسیوم ایرانی

ناجی سعدونی از احتمال امضای قرارداد ۱٫۵ میلیارد دلاری توسعه میدان نفتی آذر با یک کنسرسیوم ایرانی ظرف دو ماه آینده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت: مدیرعامل این شرکت با بیان این که به زودی قرارداد توسعه میدان نفتی آذر با یک کنسرسیوم ایرانی منعقد خواهد شد،گفت: بانک صادرات ایران به عنوان تامین کننده مالی پروژه توسعه میدان نفتی آذر همکاری خواهد کرد.

وی تصریح کرد: تولید کامل از میدان نفتی آذر و تولید زودهنگام از میدان نفتی چنگوله در قالب یک بسته است؛ از این رو کار توسعه میدان آذر و تولید زودهنگام در میدان چنگوله همزمان آغاز خواهد شد.

احتمال افزایش نفت درجای میدان نفتی چنگوله

سعدونی با بیان این که پیش بینی ها در زمینه نفت درجای میدان نفتی چنگوله کاملا قطعی نیست، اظهار داشت: بر اساس اطلاعات به دست آمده، ممکن است نفت درجای این میدان بیش از پیش بینی های گذشته باشد.

وی افزود: با توصیف کامل و تولید زودهنگام از میدان نفتی چنگوله ظرف سی ماه آینده، نفت درجای این میدان با یقین بیشتری تخمین زده خواهد شد.

به گفته مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت، هم اکنون پاکسازی و جاده سازی میدان آذر انجام شده و محل چاه ها برای حفاری آماده است و ظرف سه تا چهار ماه آینده، دکل های حفاری در منطقه مستقر خواهد شد.

سعدونی گفت: به دلیل اهمیت میدان آذر، توسعه آن با استفاده از منابع داخلی شرکت ملی نفت آغاز و مقرر شده است به زودی به سرمایه گذاران داخلی واگذار شود.

تولید ۲/۱ میلیون بشکه نفت از میدان های نفتی غرب کارون

وی از بهره برداری از میدان های غرب کارون در فازهای گوناگون در ۱۰ سال آینده و افزایش ظرفیت تولید نفت کشور خبر داد و گفت: در افق ۱۰ ساله، تولید نفت کشور از غرب کارون به بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز خواهد رسید که یک میلیون بشکه آن از میدان های آزادگان شمالی، آزادگان جنوبی و یادآوران خواهد بود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت: ۱۷:۲۴۱,۰۶۳ بازدید