سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

فعالیت شرکت ملی حفاری در خلیج فارس توسعه می یابد

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با تاکید بر محوریت آموزش های تخصصی در این شرکت، گفت: با توجه به اهتمام شرکت ملی نفت ایران به حفاری چاه های نفت و گاز در دریا، این شرکت تقویت و تامین دکل های حفاری دریایی را پرشتاب دنبال می کند.

به گزارش خبرنگار شانا، مهندس حیدر بهمنی در آیین پایان دوره آموزشی ۷۹ نفر از متخصصان شرکت حفاری شمال در آموزشگاه تکنولوژی آموزش شرکت ملی حفاری ایران در اهواز افزود: با آموزش نیروی انسانی، حفاری در خلیج فارس را مدیریت می کنیم.

وی با اشاره به این که تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ستاد مهندسی حفاری چاه های نفت و گاز در ایران در خارج از مرزها بود، اظهار کرد: با تاسیس شرکت ملی حفاری به فرمان امام خمینی (ره)، با اراده و پشتکار نیروهای توانمند داخلی این صنعت مهم و راهبردی بومی و هم اکنون تمام بخش های پیچیده آن به دست نیروهای ایرانی مدیریت و اداره می شود.

بهمنی آموزشگاه تکنولوژی حفاری را در تربیت و آموزش نیروهای متخصص و کارآمد بسیار اثرگذار خواند و گفت: هم اکنون در شرکت های بزرگ حفاری در جهان حضور تربیت یافتگان این مرکز مشهود است.

در این آیین رئیس مرکز آموزش و تجهیز نیروی انسانی شرکت ملی حفاری ایران نیز با ارائه گزارشی از دورهای انجام شده برای متخصصان شرکت حفاری شمال گفت: پیش این نیز شماری از متخصصان و کارشناسان شرکت نفت بولیوی در چارچوب توافق های شرکت ملی نفت ایران در این مرکز حضور یافتند و استادان و کارشناسان ارشد شرکت ملی حفاری به نحو مطلوب نسبت به تدریس تئوری و عملی برای آنان اقدام کردند.

مهدی مهران در ادامه ارتقای جایگاه آموزشگاه تکنولوژی حفاری را به دانشکده حفاری از برنامه های در دست اقدام شرکت برشمرد و افزود: در این زمینه پیگیری های لازم از طریق مبادی مربوط در حال انجام است.

در این آیین همچنین دکتر مولایی، مدیر منابع انسانی شرکت حفاری شمال، نیز در سخنانی ضمن قدردانی از همیاری و همکاری مدیریت شرکت ملی حفاری ایران در امر آموزش نیروهای این شرکت تاکید کرد: همه کسانی که به نحوی دستی در صنعت حفاری دارند باید شرکت ملی حفاری ایران را مدرسه تجربه بدانند.

۷۹ نفر از متخصصان و کارشناسان شرکت حفاری شمال به مدت ۵ ماه در دوره های آموزشی مرکز آموزش شرکت ملی حفاری در رشته های حفاری، میکانیک، گل حفاری و برق شرکت کردند.

شرکت ملی حفاری ایران یکی از شرکت های بالادستی تابع شرکت ملی نفت ایران است که حوزه ستادی آن در اهواز مرکز استان نفت خیز جنوب استقرار دارد.

آموزشگاه تکنولوژی این شرکت در سال ۱۳۶۱ تاسیس شد و اکثر متخصصان و کارشناسان شاغل در صنعت حفاری کشور دانش آموخته این آموزشگاه هستند.

در این آموزشگاه رشته های مختلف تخصصی از جمله حفاری، میکانیک، گل حفاری، برق، الکترونیک، کنترل فوران چاه ها، رایانه و زبان انگلیسی تدریس می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۴۹۴۴۲ بازدید