سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ EN

در و پنجره های ساختمان های نفت دو جداره شدند

طرح تعویض پنجره های دو جداره در ساختمان های وزارت نفت، با با صرفه جویی بیش از ۵۰۰ هزار متر مکعب گاز طبیعی؛ توسط شرکت بهینه سازی مصرف سوخت اجرا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیر بهینه سازی انرژی در بخش ساختمان شرکت بهینه سازی مصرف سوخت گفت: طرح تعویض پنجره های قدیمی و نصب پنجره های دو جداره در ساختمان های تابعه وزارت نفت توسط شرکت بهینه سازی مصرف سوخت اجرا شد که با اجرا ی این طرح ، پیش بینی می شود سالانه بیش از ۵۰۰ هزار متر مکعب گاز طبیعی از مصرف کل گاز طبیعی این ساختمان ها، صرفه جوئی شود.

لطفی اظهار داشت: این طرح با هدف بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان های نفت به عنوان الگوی مصرف انرژی و کنترل اتلاف انرژی از طریق پنجره ها اجرا شد و بیش از ۱۲هزارو ۵۰۰ متر مربع در و پنجره فلزی تک جداره از ساختمان های تابعه وزارت نفت از اماکن اداری، آموزشی و رفاهی برچیده وتمامی ساختمان ها به درو پنجره های دو جداره upvc مجهز شدند.

وی افزود: از نکات قابل توجه در این طرح اجرای تخصصی و رعایت استاندارد پروژه توسط پیمانکار با توجه به نظارت دقیق شرکت بهینه سازی می باشد که نتیجه آن تعویض کامل پنجره های قدیمی بدون کوچکترین تخریب و خسارت به ساختمان‌های مذکور و فعالیت تمامی پرسنل بدون هیچ گونه اختلال در روند کاری بوده است.

لطفی با اشاره به اینکه اکثر این ساختمان ها در مناطق مرکزی شهر تهران واقع شده است خاطرنشان کرد: اجرای این پروژه علاوه بر کاهش مصرف انرژی و کنترل هدررفت آن از طریق پنجره ها که از اهداف اصلی این طرح به شمار می رود کاهش آلودگی صوتی را که از معضلات مهم این ساختمان ها بوده در پی داشته و منجر به افزایش بهره وری و احساس رضایت کارکنان شده است.

لام به ذکر است مدت زمان اجرای این طرح ۱۷ ماه بوده که در ساختمان های مرکزی چهارم شرکت ملی نفت، مرکزی پنجم، شهید تندگویان، مرکزی دهم، مرکزی هفتم، دانشکده و خوابگاه های نفت، اماکن و مجتمع های آموزشی و رفاهی شرکت ملی نفت و دیگر ساختمان های تابعه وزارت نفت اجرا شده است

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۰۹:۱۷۳۹۵ بازدید