سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

روند برگزاری آزمون تبدیل وضعیت پیمانکاران صنعت نفت

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت از برگزاری آزمون مجزا ویژه نیروهای پیمانکاری دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، سید علیرضا میرمحمد صادقی با تاکید بر فراهم‌کردن زمینه‌های اجرایی این آزمون در معاونت منابع انسانی افزود: برای این منظور فرم‌هایی طراحی شده و در اختیار شرکت‌های زیرمجموعه صنعت نفت قرار گرفته است تا اطلاعات کلی از سمت‌های خالی و تعداد نیروهای پیمانکاری موجود در شرکت‌‌های تابعه وزارت نفت به دست بیاید.

وی زمان نهایی تکمیل و ارائه این فرم‌ها را تا پایان شهریور ماه امسال دانست و گفت: در صورت تکمیل، این فرم‌ها باید هر چه سریع‌تر به معاونت توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت تحویل داده شود.

به گفته وی، سپس فرم‌های یاد شده غربالگری شده و در نهایت، زمان اجرای آزمون اعلام و وضعیت شغلی پذیرفته‌شدگان از پیمانکاری به قرارداد مدت معین با وزارت نفت تبدیل خواهد شد.

دکتر میرمحمد صادقی با بیان این که پیش‌بینی می‌شود در آزمون پیش‌رو مصاحبه عملی وجود نداشته باشد، تصریح کرد: هم‌اکنون حدود ۲۰ هزار سمت خالی در مجموعه‌های وزارت نفت وجود دارد که حدود پنج هزار سمت آن با پذیرفته‌شدگان آزمون اخیر اشغال خواهد شد و در همین حدود نیز از پذیرفته‌شدگان آزمون نیروهای پیمانکاری خواهد بود و ۱۰ هزار سمت باقی‌مانده نیز برای جابه‌جایی سمت‌ها خالی خواهد ماند.

به گفته این مقام مسئول، حدود ۲۰ هزار نفر نیروی پیمانکار فوق دیپلم به بالا در مجموعه وزارت نفت وجود دارد که از این میان حدود پنج هزار نفر در آزمون پیش‌رو پذیرفته خواهند شد.

وی درباره شرایط نیروهای پیمانکاری که در آزمون پذیرفته نشوند، گفت: توافق‌نامه‌ای میان وزارت نفت ومعاونت توسعه منابع انسانی رئیس‌جمهوری امضا خواهد شد که بر مبنای آن، تعاونی‌هایی با امتیازهای خاص تشکیل می‌شود تا از این طریق در حل مشکلات شرکت‌های پیمانکاری ونیروهای آنان موثر واقع شوند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۰۹:۴۰۳۴۶ بازدید