سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ EN

صرفه جویی ۳ درصدی در مصرف گاز خانگی و تجاری کشور

معاون مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با تاکید بر آثار مثبت اجرای قانون هدفمندی یارانه ها از کاهش سه درصدی مصرف گاز بخش خانگی و تجاری در شش ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش شانا، مصطفی کشکولی با بیان رشد سالانه ۶ تا ۷ درصدی مصرف گاز در این بخش ها افزود: با وجود افزایش ۱٫۴ میلیون مشترک در ۶ ماه نخست امسال، مصرف این حامل انرژی نه تنها رشدی نداشته، بلکه سه درصد کاهش داشته است که از آن می توان به عنوان یکی از آثار مثبت و برجسته اجرای قانون هدفمندی یارانه ها یاد کرد.

وی در تشریح مصرف گاز دیگر بخش ها نیز گفت: در نیمه نخست امسال، مصرف گاز بخش صنایع عمده ۱۱٫۵ درصد، جایگاه های عرضه گازطبیعی فشرده شده (سی ان جی) ۲۳ درصد و تزریق گاز به میدان های نفتی کشور نیز ۸۱ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال پیش افزایش یافته است.

کشکولی با بیان این که صادرات گاز نیز در ۶ ماه نخست امسال در مقایسه با دوره زمانی مشابه سال قبل، ۱۸ درصد رشد داشته است، گفت: پیش بینی می شود در نیمه دوم امسال با منطقی تر شدن مصرف این حامل انرژی، گازرسانی به بخش های پر بازده نیز روند رو به رشدی داشته باشد.

معاون مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران تاکید کرد: منطقی تر شدن مصارف گاز در بخش های خدماتی و افزایش مصارف این حامل انرزژی در بخش های پربازده، به تدریج سبب خواهد شد به مزایای اقتصادی گازطبیعی که یکی از اهداف مهم قانون هدفمندی یارانه هاست، توجه بیشتر شود.

وی با اظهار امیدواری از تداوم روند کاهشی مصرف گاز در بخش های خدماتی گفت: انتظار می رود به لطف خداوند و همکاری مصرف کنندگان با ادمه این روند زمینه تحقق اهداف سند چشم انداز در صنعت گاز کشور فراهم شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۰۹:۳۴۲۹۱ بازدید