سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

فاز نخست پتروشیمی کاویان بهمن ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد

پتروشیمی کاویان با بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی برای بهره‌برداری در بهمن ماه امسال آماده می‌شود.

مدیرعامل پتروشیمی کاویان با یادآوری اینکه این مجتمع در دو فاز اجرا شده است، به خبرنگار شانا گفت: با بهره‌برداری از فاز یک این مجتمع که ظرفیت تولید یک میلیون تن اتیلن را در سال دارد شرایط برای راه‌اندازی فاز دو نیز به همین ظرفیت فراهم می‌شود.

غلامرضا مستجاب الدعوه خوراک مورد نیاز این فاز این طرح را ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن درسال اعلام و خاطر نشان کرد که با بهره‌برداری کامل از هر دو فاز، این مجتمع با ظرفیت تولید ۲ میلیون تن اتیلن به بزرگترین تولیدکننده این محصول در کشور و جهان تبدیل می‌شود.

به گزارش شانا، شرکت پتروشیمی کاویان (سهامی خاص) مجری طرح الفین ۱۱ در سایت دو عسلویه است که عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۸۵ برای تامین خوراک خط لوله اتیلن غرب آغاز شده است.

برای ساخت این پروژه که به طور کامل توسط متخصصان ایرانی طراحی و اجرا شده است، حدود ۴۸۴ میلیون یورو و ۳ هزار و ۱۶۲ میلیارد ریال هزینه شده است.

نکته مهم در ساخت این مجتمع، استفاده ۳۵ تا ۴۰ درصدی از توان سازندگان داخلی برای تامین تجهیزات و استفاده از نیروهای متخصص داخلی برای انجام عملیات نصب و راه‌اندازی است؛ از این‌رو پتروشیمی کاویان را نماد توانمندی متخصصان داخلی می‌دانند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۰۹:۳۵۲۹۶ بازدید