سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

ذخیره سازی سوخت زمستانی در نقاط سرد و سخت‌گذر استان تهران آغاز شد

مدیر پخش منطقه تهران گفت: عملیات ذخیره سازی سوخت زمستانی در نقاط سخت‌گذر و سرد حومه تهران آغاز شده است و تا پایان آبان ماه تکمیل خواهد شد.

عباس کاظم پور در گفت و گو با خبرنگار شانا با اشاره به نزدیک شدن به فصل سرما گفت: این عملیات امسال زودتر از سال های گذشته آغاز شده است و مناطقی همچون پرند، پردیس، لواسانات، فشم و رودبار را که جزء نقاط سخت گذر در فصول سرد سال هستند در بر می گیرد.

مدیر پخش منطقه تهران با اشاره به ذخیره سازی مطلوب انبارهای سه گانه نفت تهران افزود: خوشبختانه با توجه به ذخایر مطلوب و تمهیدات اندیشیده شده همچون سال های قبل، همه امکانات برای تامین مطلوب و به موقع سوخت گرمایشی شهروندان فراهم شده است و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

افزایش ظرفیت عرضه فرآورده با ساخت ۲۴ جایگاه جدید در منطقه تهران

کاظم پور درباره افزایش ظرفیت عرضه فرآورده در شهر تهران با ساخت جایگاه های جدید گفت: پخش منطقه تهران در مجموع دارای ۳۲۹ جایگاه عرضه فرآورده و گاز طبیعی فشرده شده است که از این تعداد ۱۹۰ مورد آن متعلق به شهرداری مناطق ۲۲ گانه شهر تهران و ساخت ۲۴ جایگاه جدید نیز در این منطقه در دستور کار است.

تجهیز همه جایگاه های بنزین و گازوییل تهران به سامانه پرداخت الکترونیک

مدیر پخش منطقه تهران گفت: با پیشرفت طرح پرداخت الکترونیک،‌ هم اکنون همه جایگاه‌های عرضه فرآورده در پخش منطقه تهران به امکانات پرداخت الکترونیک وجه سوخت مجهز شده‌اند و شهروندان می‌توانند از کیف پول الکترونیک و طرح بانکی به منظور صرفه‌جویی در زمان و کاهش بار ترافیک جایگاه‌ها استفاده کنند.

عباس کاظم پور افزود: پخش منطقه تهران درمجموع دارای ۳۲۹ جایگاه عرضه فرآورده و گاز طبیعی فشرده شده است که از این تعداد بیش از ۲۳۶ مورد آن جایگاه عرضه فرآورده و در همه آنها، پرداخت الکترونیک وجه سوخت امکان پذیر شده است.

وی تصریح کرد: در حال آماده سازی سازکار اتصال جایگاه های سی ان جی هستیم تا امکان پرداخت الکترونیک در این جایگاه ها نیز محقق شود.

مصرف روزانه ۳۰ میلیون لیتر فرآورده در منطقه تهران

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه تهران درباره میزان مصرف انواع فرآورده های در منطقه تهران در ایام عادی و فصول سرد سال گفت: در مواقع عادی به طور میانگین روزانه ۳۰ میلیون لیتر انواع فرآورده در این منطقه مصرف می شود که این میزان در مواقع افت فشار یا قطع گاز که نیروگاه ها نیز وارد مدار مصرف می شوند، به ۳۵ میلیون تا ۴۰ میلیون لیتر نیز افزایش پیدا می کند.

وی تاکید کرد: خوشبختانه ظرفیت عرضه با تقاضا برابر است و مشکلی در زمینه تامین و توزیع فرآورده های نفتی در منطقه وجود ندارد.

پخش منطقه تهران یکی از مراکز بسیار مهم شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در تامین سوخت منطقه به لحاظ سیاسی و اجتماعی و اقتصادی است که وظیفه سوخت رسانی به مهم ترین مراکز صنعتی، کشاورزی کشور در نواحی ری، شمیرانات، ورامین، پاکدشت، اسلامشهر، دماوند، فیروزکوه، کن – سولقان، شهریار و رباط کریم را به عهده دارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۰ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۳۹۳۱۰ بازدید