سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

تدوین سند ملی راهبرد انرژی کشور ازسوی وزارت نفت

 

 

۱۳۹۰/۶/۲۹ سه شنبه

 

معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزیر نفت از تقدیم سند ملی راهبرد انرژی کشور به دولت تا یک ماه آینده خبر داد.

مهندس محسن خجسته‌مهر در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، با اشاره به این که طبق تدوین قانون سند ملی راهبردی انرژی کشور بر عهده وزارت نفت قراردارد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر تدوین این سند در حال نهایی‌شدن است که تا یک ماه آینده تقدیم دولت خواهد شد.

براساس این گزارش، براساس ماده ۱۲۵ قانون برنامه پنجم دولت مکلف شده بر مبنای سند چشم انداز ۲۰ ساله کشور و سیاست‌های کلی نظام در بخش انرژی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و با پشتوانه کامل کارشناسی «سند ملی راهبرد انرژی کشور» را به عنوان سند بالادستی بخش انرژی برای یک دوره زمانی ۲۵ ساله کند.

براساس این سند راهکارهای کلی در حوزه انرژی مشخص خواهد شد و مدیریت بخش انرژی در ایران براساس آن صورت می‌گیرد. این سند نشان می‌دهد که در بحث انرژی چه هدفی را باید دنبال کنیم و قرار است در ۲۵ سال آینده به کجا برسیم.

آیین‌نامه تشکیل هیئت‌عالی نظارت بر منابع نفتی برای ارسال به دولت آماده شد

مهندس خجسته‌مهر همچنین با اعلام این خبر که آیین‌نامه تشکیل جلسات  هیئت عالی نظارت بر منابع نفتی در معاونت برنامه‌ریزی تهیه و برای ارسال به دولت آماده شده است، تصریح کرد: با تصویب این آیین‌نامه به زودی اولین جلسه تشکیل خواهد شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۱۶۴۵۴ بازدید