سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

نفت فلات قاره نماد اعتبار صنعت نفت ایران در خلیج پارس

۲۹ شهریور یادآور استقلال صنعت نفت دریایی ایران است/ نفت فلات قاره نماد اعتبار صنعت نفت ایران در خلیج پارس

سخنگوی شرکت ملی نفت ایران می گوید:تاسیس شرکت نفت فلات قاره ایران باعث شد تا علاوه بر ظهور توانمندی ملی در حوزه مدیریت و راهبری میادین نفتی دریایی ،این بخش از صنعت نفت ایران به استقلال عملیاتی دست یابد.

منوچهر خندان سخنگوی شرکت ملی نفت ایران با اشاره به فرارسیدن ۲۹ شهریور،سالروز تاسیس شرکت نفت فلات قاره ایران با اعلام این مطلب افزود:۲۹شهریور ماه سال ۵۹ و در آستانه ی تهاجم ارتش بعث به سرزمین مقدس ایران اسلامی ،با ملغی شدن قراردادهای مشارکت در تولید نفت با شرکت های آمریکایی و اروپایی ،مسوولیت تولید ،توسعه و راهبری میادین نفتی ایران در آبهای خلیج پارس بر عهده شرکت تازه تاسیس نفت فلات قاره ایران قرار گرفت.

وی تصریح کرد: این شرکت در طول ۳۱ سال حیات خود ثابت کرده است که  فرزند انقلاب و نمادی از عزت و اقتدار صنعتی ایران در منطقه  حساس خلیج پارس است .

خندان یادآور شد:در تمامی سالهای دفاع مقدس ،مناطق عملیاتی و سکوهای بهره برداری در شرکت نفت فلات قاره ایران آماج حملات بی امان دشمن بعثی قرار داشت اما تولید نفت از میادین دریایی و نیز صادرات نفت از دو پایانه صادراتی فلات قاره در جزایر لاوان و سیری حتی برای یک روز قطع نشد و این دستاورد  تنها در سایه تلاش و جهاد کارکنان شریف و ایثارگر این شرکت به دست آمد.

رییس روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران خاطر نشان ساخت:در سالهای پایانی جنگ نیز تاسیسات نفتی و سکوهای شرکت نفت فلات قاره ایران مورد حمله مستقیم ناوگان متجاوز ایالات متحده آمریکا قرار گرفت و در واقع می توان گفت شرکت نفت فلات قاره ایران نماد مظلومیت صنعت نفت ایران در برابر حمله مستقیم ارتش آمریکاست.

وی تاکید کرد:در حال حاضر نیز جهاد در شرکت نفت فلات قاره ایران در قالب جهاد اقتصادی ادامه دارد و کارکنان پرتلاش این شرکت با کار در سخت ترین موقعیت ها در مناطق عملیاتی و سکوهای بهره برداری از اعتبار و استقلال صنعت نفت دریایی ایران دفاع می کنند.

خندان در پایان فرا رسیدن ۲۹ شهریور و آغاز سی و دومین بهار حیات پربرکت شرکت نفت فلات قاره ایران را به مدیرعامل،اعضای هیات مدیره و کارکنان مناطق عملیاتی و ستادی این شرکت تبریک و تهنیت گفت.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۱۵۳۷۴ بازدید