سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

هیئت عالی نظارت بر مخازن نفتی و گازی در وزارت نفت تشکیل می‌شود

محسن خجسته‌مهر گفت: آیین نامه تشکیل هیئت عالی نظارت بر مخازن نفتی و گازی با هدف اعمال حق حاکمیت بر منابع نفتی در وزارت نفت تنظیم شده و به زودی از سوی وزیر نفت برای تصویب نهایی در اختیار دولت قرار می گیرد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت در گفت و گو با خبرنگار شانا از تنظیم آیین نامه تشکیل جلسات هیئت عالی نظارت بر میادین نفت و گاز در این معاونت خبر داد و افزود: این آیین نامه از سوی وزیر نفت تقدیم دولت خواهد شد و با تصویب این آیین نامه، به زودی نخستین جلسه آن در راستای “ماده ۳ ” قانون جدید نفت تشکیل می شود.

محسن خجسته مهر هدف از تنظیم این آیین نامه را اعمال حق حاکمیت بر منابع نفتی اعلام و تصریح کرد: ترکیب اعضای جلسات هیئت عالی نظارت بر میادین نفت و گاز، شامل وزیر نفت، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری، وزیر امور اقتصاد و دارایی، رئیس کل بانک مرکزی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، دادستان کل کشور و دو تن از معاونان وزیر نفت است.

وی افزود: هم اکنون مواد این آیین نامه و ترکیب اعضای آن تنظیم و پس از تصویب دولت، نخستین جلسه هیئت عالی نظارت بر میادین نفت و گاز تشکیل خواهد شد.

تنظیم قانون سند ملی راهبردی انرژی کشور از سوی وزارت نفت

معاون برنامه‌ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت همچنین از تنظیم قانون سند ملی راهبردی انرژی کشور در وزارت نفت خبر داد و افزود: تنظیم این قانون برعهده وزارت نفت است که هم اکنون در حال نهایی کردن این سند برای تقدیم آن به هیئت وزیران هستیم.

خجسته مهر گفت: تنظیم این سند تا ماه آینده به پایان خواهد رسید و به هیئت وزیران اعلام خواهد شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۱۴۳۱۶ بازدید